IX Kongres Misyjny Dzieci

Jesteście prawdziwymi misjonarzami – powiedział zwracając się do dzieci zrzeszonych w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci abp Henryk Hoser.

Pod hasłem „Budujemy most misyjny z bł. Janem Pawłem II” odbył się w sobotę w stolicy na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej IX Kongres Misyjny Dzieci. Jego organizatorem były Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.
Witając uczestników zjazdu, abp Hoser zachęcał dzieci. aby były zawsze otwarte na potrzeby innych. - Ponad powoła ludzi zamieszkujących tereny misyjne to są wasi rówieśnicy - zauważył biskup warszawsko-praski. Jak zaznaczył, większość z nich jest chora i niedożywiona, nie umie też czytać i pisać, a tylko połowa z nich chodzi do szkoły. Wiele dzieci nigdy nawet nie słyszało o Jezusie – dodał biskup warszawsko-praski.

Zachęcał jednocześnie uczestników Kongresu, aby biorąc przykład z Jana Pawła II, byli małymi misjonarzami w swoich środowiskach. - Bóg wysyła was dziś do waszych szkół, tam gdzie mieszkacie, gdzie spędzacie wolny czas, abyście byli jego pomocnikami – podkreślił.

Gościem honorowym tegorocznego IX Kongresu Misyjnego Dzieci była sekretarz generalna Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, pani Baptistine Jeanne Ralamboarison, która pochodzi z Madagaskaru. Przypomniała ona dzieciom, że są współpracownikami papieża w dziele głoszenia Dobrej Nowiny. - Robicie dużo, ale możecie zrobić jeszcze więcej – powiedziała sekretarz generalna podkreślając:„Dzieło Dziecięctwa Misyjnego liczy na was”.

W kontekście zbliżającego się Roku Wiary dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce ks. dr Tomasz Atłas wyraził nadzieję, że zarówno dzieci, jak i animatorzy misyjni jeszcze pełniej wykorzystają dane im przez Boga talenty, aby inni mogli doświadczyć Bożej miłości.

Obok licznie zgromadzonych na Kongresie misjonarzy byli także goście z zagranicy, m.in. dyrektor krajowy PDM w Irlandii o Gary Howley SPS, który pracował na misjach w Nigerii i Zambii, Jackie Pallas - sekretarz krajowy PDMD w Irlandii, o. Jose Angel Santos Romero Morales MC - misjonarz kombonianin z Meksyku, i s. Nguyen Thi Hong Tham z Wietnamu, oraz dr Helena Pyz, lekarka pracująca w Indiach.

Wystąpiły zespoły: Ala Dibari, Consolata, Promyczki Dobra. Wśród atrakcji było także robienie masek afrykańskich, gra na bębnach, przeciąganie liną czy zbieranie podpisów od misjonarzy.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył emerytowany biskup diecezji warszawsko-praskiej Kazimierz Romaniuk.

Pierwszy Krajowym Kongresem Misyjnym Dzieci odbył się na Jasnej Górze w 1995 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
9°C Poniedziałek
wieczór
8°C Wtorek
noc
8°C Wtorek
rano
13°C Wtorek
dzień
wiecej »