Z ostrym sprzeciwem Kościołów, organizacji pacyfistycznych i wielu innych grup społecznych spotkał się plan dalszych prac nad rozbudową brytyjskich łodzi podwodnych z napędem atomowym.
Kontrakt zbrojeniowy ma opiewać na blisko miliard funtów. W brytyjskich siłach zbrojnych są m.in. cztery łodzie podwodne przystosowane do przenoszenia rakiet balistycznych typu Trident z głowicami jądrowymi.
Kard. Keith O′Brian wielokrotnie podkreślał, że Kościół katolicki sprzeciwia się budowie rakiet Trident, gdyż stosowanie tego typu broni masowego rażenia jest moralnie naganne. Już w 2009 r. arcybiskup Edynburga stwierdził, że Wielka Brytania bez przeszkód może zrezygnować z posiadania tego typu broni. W przekonaniu szkockiego purpurata „Odrzucenie programu Trident przyniesie krajowi korzyści ekonomiczne i uczyni go moralnym autorytetem także poza granicami Zjednoczonego Królestwa”. Kontrakt zbrojeniowy ma opiewać na blisko miliard funtów. W brytyjskich siłach zbrojnych są m.in. cztery łodzie podwodne przystosowane do przenoszenia rakiet balistycznych typu Trident z głowicami jądrowymi.
Kard. Keith O′Brian wielokrotnie podkreślał, że Kościół katolicki sprzeciwia się budowie rakiet Trident, gdyż stosowanie tego typu broni masowego rażenia jest moralnie naganne. Już w 2009 r. arcybiskup Edynburga stwierdził, że Wielka Brytania bez przeszkód może zrezygnować z posiadania tego typu broni. W przekonaniu szkockiego purpurata „Odrzucenie programu Trident przyniesie krajowi korzyści ekonomiczne i uczyni go moralnym autorytetem także poza granicami Zjednoczonego Królestwa”.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.