Kajakarki bez medalu, dobry start Włodarczyk

Czwórka kajakarek, która bijąc w półfinale nieoficjalny rekord świata na 500 metrów zgłosiła aspiracje do medalu olimpijskiego, w finale na torze w Eton zajęła czwarte miejsce. W eliminacjach rzutu młotem najlepszy wynik uzyskała Anita Włodarczyk.

Nad czwórką kajakarek zawisła klątwa czwartego miejsca. Biało-czerwone uplasowały się tuż za podium już w czwartych z rzędu igrzyskach. Wcześniej medale umknęły im w Sydney, Atenach i Pekinie.

Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk, Marta Walczykiewicz i Karolina Naja na półmetku były na czwartej pozycji, której nie zdołały poprawić. Wygrały Węgierki przed Niemkami i Białorusinkami.

Dla Koniecznej, trzykrotnej medalistki olimpijskiej, która w maju przeszła operację w związku z chorobą nowotworową, igrzyska praktycznie się skończyły, bowiem czwartkowy start w finale B nie będzie miał większego znaczenia. Walczykiewicz powalczy jeszcze o medal w jedynce, a Mikołajczyk i Naja - w dwójce.

Finał B kanadyjkarzy na 1000 metrów wygrał Piotr Kuleta, co dało mu dziewiąte miejsce w igrzyskach.

W eliminacjach dwóch konkurencji lekkoatletycznych z udziałem Polaków najlepiej zaprezentowała się Anita Włodarczyk.

Obchodząca w środę 27. urodziny mistrzyni świata z 2009 roku w rzucie młotem już w pierwszej próbie osiągnęła 75,68 m, swobodnie przekraczając minimum kwalifikacyjne, które wynosiło 73 metry. Jak się później okazało, był to najlepszy wynik eliminacji. 12. miejsce, ostatnie premiowane awansem do finału, zajęła Joanna Fiodorow - 70,48 m.

Do finału skoku o tyczce mężczyzn, który - podobnie jak rzut młotem pań - odbędzie się w piątek wieczorem, awansował Łukasz Michalski. Dzięki 5,60 został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Odpadł ubiegłoroczny mistrz świata z Daegu Paweł Wojciechowski, który trzykrotnie strącił poprzeczkę na pierwszej wysokości 5,35.

"Nawet mimo kontuzji wierzyłem, że stać mnie na wysokie skakanie. Niestety nie udało się, sen prysł. Awans do finału nie powinien być problemem; wysokość 5,50 m jest praktycznie niczym. Zabrakło jednak paliwa, zabrakło mocy. Wyszedłem na stadion, nie wiedząc na co mnie stać. Do tego doszedł stres i tak to się skończyło. Jestem załamany, nie tak to sobie wyobrażałem" - powiedział Wojciechowski.

Na zapaśniczej macie dwie walki wygrała Iwona Matkowska (kat. 48 kg), a jedną Monika Michalik (63 kg). Obie awansowały do ćwierćfinału.

Na akwenie w Weymouth trwają wyścigi klasy 470, w której startują Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

Wieczorem mecz siatkarzy, którzy w ćwierćfinale zagrają z Rosjanami. Początek o godz. 20.30. W tym samym czasie na Stadionie Olimpijskim będą trwać eliminacje oszczepników, z udziałem Igora Janika, Pawła Rakoczego i Bartosza Osewskiego.