O. Rydzyk o "antykościelnych centralach"

We współczesnym świecie trwa atakowanie i niszczenie Kościoła. Sterują tym centrale antyewangelizacyjne - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

To prześladowanie Kościoła dokonuje się na różne sposoby. Pierwszym jest przemilczanie tego, co Kościół robi w przemienianiu świata na bardziej ludzki, sprawiedliwy, radosny. Kolejna metoda, to atakowanie ludzi Kościoła przez odbieranie mu dobrego imienia. Używane są do tego potworne kłamstwa - czytamy w wywiadzie.

Jego zdaniem niszczeniem Kościoła sterują centrale antyewangelizacyjne. Czynią to nie tylko przez przemilczanie dobra, jakie czyni Kościół, ale także przez "coś, co nazwałbym rozwadnianiem nauki Chrystusa".

Jako przykład takiej centrali o. Rydzyk wymienia koncern ITI, właściciela kanału religia.tv. "Popatrzmy, co tam mówią o Kościele, jak szkodzą, jak drwią, jak podstępnie interpretują fakty, w sposób nieobiektywny, nieszczery Jak krytykują Ojca Świętego Benedykta XVI i podważają nauczanie Kościoła" - czytamy.

Obszerny wywiad z o. Tadeuszem Rydzykiem w "Naszym Dzienniku".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Iskra
  16.08.2012 13:24
  Iskra
  Jako przykład takiej centrali o. Rydzyk wymienia koncern ITI, właściciela kanału religia.tv. "Popatrzmy, co tam mówią o Kościele, jak szkodzą, jak drwią, jak podstępnie interpretują fakty, w sposób nieobiektywny, nieszczery Jak krytykują Ojca Świętego Benedykta XVI i podważają nauczanie Kościoła"

  Tutaj widac logike bizmesmena. Ja mam najlepszy towar. Kupujcie tylko u mnie. To co inni ofiaruja to rozmywanie ewangelii.
  Brzmi przekonujaco ciekawe, ze Roman Giertych, Liga Polskich Rodzin i inne katolickie glosy juz nie brzmia w glosie RM .Bycie monopolista to jednak brzydka cecha i Bogu niech beda dzieki , ze mamy rozne stacje regionalne i mamy takze tv. religia bo przeciez monopol nigdzie nie jest zdrowy dotyczy to rowniez w moim rozumieniu takze Kosciola.
 • Iskra
  16.08.2012 13:29
  Iskra
  Ufam , ze RM i telewizja Trwam wesprze arcybiskupa Michalika i bedzie czynnie wspoldzialac aby pojednac nasz narod z narodem rosyjskim.
 • Zygmunt_Stary
  16.08.2012 19:43
  Zygmunt_Stary
  Z przykrością stwierdzam, że wybrane przez PAP fragmenty wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka nie oddają sensu i charakteru jego wypowiedzi.
  Skupienie się na pojedynczym elemencie tej wypowiedzi(dotyczącej central antyewagelizacyjnych z jednoznacznym wskazaniem na ITI) ma na celu podważenie wiarygodności ojca Tadeusza Rydzyka, ponieważ działalność antyewangelizacyjna nie jawi się powszechnie jako bezpośredni cel ITI.
  Wręcz przeciwnie. Działalność kanału religia może sprawiać wrażenie, że celem ITI jest "dobry kościół".
  Uważam, że dyskusja wśród katolików, co to znaczy "dobry kościół" jest zasadna, ale pamiętajmy: "A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni przeciw drugim. [...] bardzo łatwo drugi, czy drudzy pozostają na „polu społecznym” przede wszystkim jako wrogowie. Jako ci, których trzeba zwalczyć, których trzeba zniszczyć. Nie jako ci, z którymi trzeba szukać porozumienia — z którymi wspólnie należy obmyślać, jak „dźwigać brzemiona”. " JPII 12.06.1997 Gdańsk

  Zachęcam do przeczytania całości
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/antykoscielne-centrale/
 • Iskra
  19.08.2012 01:29
  Iskra
  Wlaczylem Telewizje Trwam aby szukac relacji z tych zdarzen. Nanic takiego nie natrafilem, moze ktos natrafil i wyprowdzi mnie z bledu o nierzetelnosci informacyjnej tego katolickiego medium.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Sobota
  dzień
  7°C Sobota
  wieczór
  5°C Niedziela
  noc
  4°C Niedziela
  rano
  wiecej »