Warszawa: Arkadio, Love Story, Strona B i Antonina Krzysztoń wystąpią na drugiej edycji świetnego warszawskiego festiwalu Chrześcijańskie Granie.
Na imprezę, która odbędzie się w dniach 9-11 i 25 listopada w Dobrym Miejscu (Dewajtis 3) zapraszają Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Chrześcijańskie Granie, Mikael i Fundacja Dobrych Mediów.
Festival promuje najciekawsze projekty muzyczne, jakie pojawiły się w ostatnim czasie.
Pierwszym elementem programu będzie Mazowiecki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej w Dobrym Miejscu w dniach 9 -10 listopada br. Na przesłuchania konkursowe organizatorzy zapraszają zespoły muzyczne, chóry i schole parafialne. Najlepszym wykonawcom Jury przyzna nagrody i wyróżnienia. Przesłuchania odbędą się w godz. 10-15.
Drugim elementem Festivalu będzie Koncert galowy ,,Złote Krążki" 10 listopada o godz. 18:00. Podczas koncertu Chrześcijańskie Granie i Dobre Miejsce przyzna nagrody zespołom: Love Story (za najlepiej sprzedającąsię płytę w sklepie Chrześcijańskie Granie), Arkadio (pierwsze miejsce w plebiscycie Płyta roku 2011 sklepu Chrześcijańskie Granie), Strona B (debiut roku 2012, nagroda publiczności i jury koncertu). Zostanie przyznana też specjalna nagroda portalu GOSPEL BOX. Nominacje otrzymali: Luxtorpeda, Arkadio, Mate.O, koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”, Ks. Jakub Bartczak i Monika Kuszyńska.
Bilety na koncert galowy w cenie 30 zł można nabyć w sklepie Chrześcijańskie Granie, przy ul Dewajtis 3 oraz na www.chrzescijanskiegranie.pl
Trzecim elementem Festivalu będzie Niedziela Uwielbienia (11 listopada). Rozpocznie się o godz. 17:00 projekcją filmu „Ja Jestem". Usłyszeć będzie można również świadectwo Macieja Bodasińskiego współtwórcy dokumentu. O 19:00 organizatorzy zapraszają na Mszę św. w kaplicy Dobrego Miejsca i modlitwę za polską młodzież z okazji Dnia Niepodległości. Po Eucharystii – Uwielbienie.
Ostatnim punktem Festivalu będzie koncert Antoniny Krzysztoń (25.11 o godz. 18:00).
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.