Kard. Nycz życzył parlamentarzystom pokoju

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz na piątkowym, świątecznym spotkaniu posłów i senatorów, życzył parlamentarzystom pokoju. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wyraziła z kolei życzenie, by "raniące słowa przestały kołatać się w przestrzeni publicznej".

"Chciałem Państwu życzyć pokoju, nie tylko na ten jeden wigilijny dzień, ale na cały przyszły rok. Niech ten boży pokój w nas zamieszka i będzie widoczny przez świadectwo naszego życia, w każdej płaszczyźnie naszego powołania" - mówił do posłów i senatorów kard. Nycz. Wzywał, by szukać "rozmaitych sposobów, by ocieplić nasze serca, by uczynić się piękniejszym i przyjaźniejszym".

"Jesteśmy w szczególnym miejscu i w tym szczególnym miejscu jakim jest parlament pragniemy zachować zwyczaj stołu wigilijnego i opłatka. Wszystkie zwyczaje, które zachowujemy prowadzą nas do miejsca i wydarzenia najważniejszego, jakim jest wydarzenie betlejemskie, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus Chrystus" - mówił metropolita warszawski.

Marszałek Sejmu wyraziła nadzieję, że "bożonarodzeniowy czas, czas pokoju ludzi dobrej woli, będzie trwał dłużej niż kilka świątecznych dni". "Chciałabym też, by te niekiedy wypowiadane raniące słowa przestały kołatać się w przestrzeni publicznej, przestrzeni polityki, a także w życiu polskich rodzin" - powiedziała Kopacz.

Wyraziła też życzenie, by "dyskurs o Polsce odbywał się w atmosferze szacunku i poszanowania godności". "To na parlamentarzystach ciąży odpowiedzialność dawania dobrego świadectwa, że ponad podziałami jest Rzeczypospolita, najważniejsza dla nas wszystkich rzecz wspólna" - powiedziała marszałek Sejmu.

Ciepłych, rodzinnych i spokojnych świat życzył wszystkim marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. "Niech symbolem naszego stosunku do innych będzie dodatkowe nakrycie na stole, które czeka na ludzi, których nie znamy, z którymi się poróżniliśmy, ale jeśli przyjdą do naszego domu przyjmiemy ich z radością" - powiedział Borusewicz.

Posłowie i senatorowie składali sobie świąteczne życzenia przy akompaniamencie kolęd, śpiewanych przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • chordad
  14.12.2012 14:31
  Wytłumaczcie mi proszę, jak to jest...
  Parlamentarzyści, którzy jak wiadomo są przeróżni - w tym wojujący antykatolicy - urządzili sobie za nasze pieniądze "szopkę" (bo nie wierzę, że wszyscy traktowali to z żywą wiarą i należytym szacunkiem) zwaną "opłatkiem", z zaproszonym w charakterze "kwiatka do kożucha" Kardynałem Nyczem i jakoś nikogo to nie obrażało, nie molestowało itd itp...,

  Jednocześnie uchwalili takie prawa, że zwykli ludzie (w tym przypadku przedsiębiorcy) w praktyce nie mogą zrobić "wigilii" firmowej, ani tym bardziej zaprosić Kapłana, bo narażą się, że pierwszy lepszy lewak, a (pewnie częściej) jakiś obibok i ochlej, któremu pracodawca naraził się, bo nie chciał płacić za nic, puści ich z torbami "za dyskryminację" - patrz np:

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/42642-ujawniamy-spotkanie-oplatkowe-i-ksiadz-w-firmie-to-terminologia-naganna-branzowe-pismo-straszy-pracodawcow


  Po drugie - czy Kardynał, skoro już był w Parlamencie, raczył przypomnieć temu towarzystwu, że nie ma prawdziwego pokoju bez sprawiedliwości - w tym sprawiedliwych praw i rozumnego ich stosowania???
  Czy tylko poszedł tam "się lansować"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Poniedziałek
  dzień
  6°C Poniedziałek
  wieczór
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  wiecej »