„Przystanek Jezus” nie będzie konkurował z „Przystankiem Woodstock”

Ks. Andrzej Draguła, rzecznik „Przystanku Jezus” poinformował, że w tym roku jego inicjatorzy zrezygnowali z koncertów i wszelkich działań, które mogłyby sugerować, iż chcą obok „Przystanku Woodstock” organizować konkurencyjną imprezę. Tegoroczny Przystanek zmieni więc nieco formułę, by skupić się w ewangelizacji na środkach ubogich.

Trwają przygotowania do „Przystanku Jezus”. Już 6 sierpnia do Żar zjadą młodzi ludzie z ruchów odnowy, szkół ewangelizacji, grup modlitewnych i stowarzyszeń katolickich z całej Polski. Wraz z klerykami, siostrami zakonnymi rozpoczną oni rekolekcje przygotowujące ich do ewangelizacji podczas „Przystanku Woodstock 2001”, który odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia. W tym roku nie będzie chrześcijańskiego koncertu a ewangelizatorzy będą rozmawiać z młodzieżą, przygotowywać posiłki i opatrywać rany potrzebującym – poinformował rzecznik „Przystanku Jezus” ks. Andrzej Draguła.

Jak zapewnił KAI ks. Artur Godnarski, odpowiedzialny za „Przystanek Jezus” będzie to ogólnopolska inicjatywa ewangelizatorów skierowana do młodych uczestników „Przystanku Woodstock” w Żarach. – Pragną oni swoim rówieśnikom przedstawić swojego przyjaciela – Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego ludziom dar zbawienia” – dodał.

Zaproszenia do udziału w ewangelizacji zostały już rozesłane do wszystkich wspólnot ewangelizacyjnych oraz zgromadzeń zakonnych, seminariów i diecezji w całe Polsce. Ewangelizatorzy podzielili się już pracą: jedni będą głosić Ewangelię, inni zajmą się służbą liturgiczną czy porządkową a jeszcze inni będą posługiwać chorym w lazarecie. Nie zabraknie osób, które będą si modliły w intencji zarówno ewangelizatorów jak i uczestników „Przystanku Woodstock”.

Ks. Andrzej Draguła, rzecznik „Przystanku Jezus” poinformował, że w tym roku jego inicjatorzy zrezygnowali z koncertów i wszelkich działań, które mogłyby sugerować, iż chcą obok „Przystanku Woodstock” organizować konkurencyjną imprezę. Tegoroczny Przystanek zmieni więc nieco formułę, by skupić się w ewangelizacji na środkach ubogich. “Będziemy słuchać muzyki, rozmawiać z ludźmi, wspólnie przygotowywać posiłki, opatrywać rany, zbierać nieprzytomnych z drogi, modlić się i dzielić się tym, co mamy, bo dzielenie się jest częścią chrześcijaństwa” – wyjaśnia ks. Artur Godnarski ze Wspólnoty św. Tymoteusza – głównego organizatora inicjatywy ewangelizacyjnej..

Ewangelizatorzy przygotowują się do swojej posługi przez rekolekcje. W dniach od 30 czerwca do 9 lipca 70-osobowa grupa uczestniczyła w Otyniu w kursie „Paweł” przygotowanym i poprowadzonym przez Szkołę Nowej Ewangelizacji z Gubina. Od 6 do 8 sierpnia w domu rekolekcyjnym w Żarach zaplanowano wspólne rekolekcje, dla wszystkich ewangelizatorów, którzy przyjadą na „Przystanek Jezus”. Rekolekcje poprowadzi – podobnie jak dwa lata temu – bp Edward Dajczak, który będzie obecny podczas całej ewangelizacji. Rekolekcje potrwają do 8 sierpnia, kiedy to ewangelizatorzy zamieszkają ze wszystkimi woodstockowiczami na polu namiotowym. Zakończenie nastąpi w niedzielę 12 sierpnia Mszą św. w południe.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
7°C Poniedziałek
noc
wiecej »