Abp Milingo do Marii Sung: Kocham cię jak siostrę

Po dłuższym milczeniu abp Emmanuel Milingo wystąpił we włoskiej telewizji publicznej. Hierarcha w końcu maja br. wziął ślub w sekcie Moona a 11 sierpnia wyrzekł się żony i kontaktów z tzw. Kościołem zjednoczeniowym oraz wyraził publicznie posłuszeństwo Papieżowi. W głównym wydaniu dziennika telewizyjnego TG1 zambijski hierarcha odczytał list, który jakiś czas temu napisał do swej “żony” Marii Sung

Po dłuższym milczeniu abp Emmanuel Milingo wystąpił we włoskiej telewizji publicznej. Hierarcha w końcu maja br. wziął ślub w sekcie Moona a 11 sierpnia wyrzekł się żony i kontaktów z tzw. Kościołem zjednoczeniowym oraz wyraził publicznie posłuszeństwo Papieżowi. W głównym wydaniu dziennika telewizyjnego TG1 zambijski hierarcha odczytał list, który jakiś czas temu napisał do swej “żony” Marii Sung, wyjaśniający jego decyzję.

“Pokój w Chrystusie, siostro Mario. Matka moja Kościół katolicki wezwała mnie do powrotu do swej owczarni. Kilku dostojników rozmawiało ze mną w imię Jezusa, ażeby mi pomóc zrozumieć wielką odpowiedzialność, jaką mam w Kościele. Wiele osób szuka mnie i czeka na mnie. Najważniejsze z nich są zgromadzenia zakonne przeze mnie założone, które czekają na moje duchowe przewodnictwo. Zrobiło na mnie wrażenie słowo Ojca Świętego: «W imię Jezusa Chrystusa wróć do Kościoła katolickiego!» Gorąco zatem pragnę posłuchać Ojca Świętego i podporządkować się prawom świętej matki Kościoła. Kocham cię jak siostrę i przez całe życie będę się modlić za ciebie. Niech pan ci błogosławi” – napisał arcybiskup.

Abp Milingo dodał następnie, że gdyby Maria Sung otrzymała ten list, “zrozumiałaby”. “Tak się jednak nie stało, ponieważ jest pod kontrolą ludzi Moona – powiedział emerytowany arcybiskup Lusaki. – Apelowaliśmy do nich, napisałem list do wielebnego Shankera [obecny w Rzymie zastępca Moona – KAI], który ją trzyma. Chcemy, by traktowano Marię godnie. Nie jest dziewczyną, jest dorosła” – oświadczył.

Na pytanie, czy postąpiłby w przyszłości tak samo, jak w maju, zambijski hierarcha odpowiedział: “Nie! Jak można oprzeć się zaufaniu i ufności, jaką okazał mi Ojciec Święty!”. Abp Milingo zapewnił, że chciałby się spotkać “w cztery oczy” z Marią Sung, nie wspomniał natomiast ani słowem o strajku głodowym, jaki prowadzi ona od kilkunastu dni, domagając się takiego właśnie spotkania. Wiadomo, że Watykan i sekta Moona prowadzą rozmowy w tej sprawie. Nie przyniosły one dotąd żadnego rezultatu. Włoski pisarz katolicki Vittorio Messori radził niedawno arcybiskupowi, by wystąpił w telewizji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
18°C Czwartek
wieczór
15°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
12°C Piątek
dzień
wiecej »