![][1]Koncertem muzyki sakralnej w wykonaniu chóru złożonego z 17 tys. śpiewaków rozpoczynają się w Erywaniu 20 września obchody 1700-lecia chrześcijaństwa w Armenii. W nabożeństwie ekumenicznym, któremu 21 września przewodniczyć będzie zwierzchnik Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego katolikos Garegin II, weźmie udział 20 patriarchów i zwierzchników Ko [1]: zdjecia/news/armenia_logo1.gif
Koncertem muzyki sakralnej w wykonaniu chóru złożonego z 17 tys. śpiewaków rozpoczynają się w Erywaniu 20 września obchody 1700-lecia chrześcijaństwa w Armenii.
W nabożeństwie ekumenicznym, któremu 21 września przewodniczyć będzie zwierzchnik Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego katolikos Garegin II, weźmie udział 20 patriarchów i zwierzchników Kościołów siostrzanych. Kościoł katolicki będzie reprezentował na tych uroczystościach przewodniczący Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan kard. Walter Kasper. Do stolicy Armenii przyjedzie także zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarcha Moskwy Aleksy II.
W niedzielę 23 września w Erywaniu będzie konsekrowana nowa katedra pod wezwaniem św. Grzegorza Oświeciciela. Znajdują się w niej, przekazane przez papieża Jana Pawła II, relikwie patrona Ormian. Papież przybędzie z trzydniową wizytą do Armenii we wtorek, 25 września.
Oprócz Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego istnieje w tym kraju pozostający w jedności z Rzymem i uznający zwierzchnictwo papieża Ormiański Kościół Katolicki.
Armenia jako pierwszy kraj na świecie przyjęła chrześcijaństwo jako religię państwową. Tradycyjnie uważa się, że nastąpiło to w 301 r.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.