To ustawa szkodliwa dla dzieci!

Projekty zmierzające do nadania podobnego statusu każdej parze osób dorosłych, w tym parom jednopłciowym, niszczą szczególną wspólnotę, jaką jest małżeństwo.

W najgorszej sytuacji postawi to dzieci, które będą musiały żyć w coraz bardziej niestabilnych związkach swoich rodziców - podkreśla Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przed debatą nad projektami ustaw o związkach partnerskich, jaka ma się odbyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

Obrońcy życia przypominają, że przez wieki małżeństwo stanowiło fundament rodziny i ładu społecznego. W społecznościach, gdzie było ono niszczone lub zmarginalizowane, np. w Związku Radzieckim, "mieliśmy do czynienia z rosnącą przestępczością, brakiem opieki nad dziećmi, ubóstwem i zastojem gospodarczym".

"Projekty zmierzające do nadania podobnego statusu każdej parze osób dorosłych, w tym parom jednopłciowym, niszczą szczególną wspólnotę, jaką jest małżeństwo. W najgorszej sytuacji postawi to dzieci, które będą musiały żyć w coraz bardziej niestabilnych związkach swoich rodziców" - podkreślają podpisani pod przesłanym KAI oświadczeniem członkowie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia: Antoni Zięba, Anna Dyndul i Dariusz Kłeczek.

Zaznaczają oni dalej, że wniesione do Sejmu projekty są głęboko sprzeczne z konstytucyjnymi gwarancjami ochrony małżeństwa, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa, wyrażonymi w art.18 Konstytucji RP. Ponadto, "nie rozwiązują żadnych poważnych problemów społecznych, a przeciwnie - przez osłabienie rodziny wpłyną negatywnie np. na procesy demograficzne, które są najpoważniejszym zagrożeniem przyszłości naszego kraju".

PFROŻ zwraca się więc do posłów o odrzucenie tych projektów i "odważne działanie na rzecz wzmocnienia polskich rodzin, w tym poprzez przygotowanie Narodowego Programu Polityki Rodzinnej, którego ciągle kraj nasz nie posiada".

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 r. za swoją działalność PFROŻ została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
21°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
14°C Niedziela
rano
22°C Niedziela
dzień
wiecej »