„Kampanii Braterstwa” w Wielkim Poście

W Brazylii Kościół przygotowuje się do Wielkiego Postu. Tamtejszy episkopat uwrażliwia wiernych na Kampanię Braterstwa.

Ta wielkopostna akcja ma na celu budzenie solidarności w kwestii dotykającej bezpośrednio całe brazylijskie społeczeństwo. W tym roku wiąże się z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

13 lutego, w Środę Popielcową, zostanie zainaugurowana jubileuszowa, 50. z kolei Kampania, poświęcona tym razem młodym. Jej temat to „Braterstwo i młodzież”, a hasłem są słowa proroka Izajasza „Oto jestem, poślij mnie” (Iz 6, 8). Tegoroczna Kampania będzie miała szczególną rolę do spełnienia: głębokie przygotowanie religijne i społeczne nie tylko młodzieży, ale całej Brazylii do Światowego Dnia Młodzieży, planowanego z udziałem Papieża na lipiec w Rio de Janeiro.

Głównym celem corocznej Kampanii jest łączenie Kościoła, wiernych i społeczeństwa. Kościół przez Kampanię Braterstwa staje się sługą społeczeństwa, realizuje ewangelizację, która przenika jego granice, i w ten sposób wypełnia swoją podstawową misję, jaką jest głoszenie Chrystusa w sposób bardzo szeroki – zaznacza ks. Luiz Carlos Dias, sekretarz wykonawczy tegorocznej Kampanii Braterstwa z ramienia episkopatu.

Po raz pierwszy Kampania Braterstwa przeprowadzono przed 50 laty w diecezji Natal w stanie Rio Grande do Norte. W kolejnych latach do tej nowej akcji ewangelizacyjnej i społecznej dotykającej konkretnego problemu, który winien stać się celem szczególnej troski wszystkich Brazylijczyków, zaczęły dołączać kolejne diecezje. Z czasem Kampania stała się wielkopostną rzeczywistością całej Brazylii. Tak więc Kampania Braterstwa jest ważnym narzędziem dla wiernych, aby tak przeżywali Wielki Post, by modlitwa i przemiana rzeczywistości życia społecznego zmierzały do tego samego celu.

Oficjalne ogólnokrajowe otwarcie tegorocznej Kampanii Braterstwa nastąpi w municypium Nísia Floresta w stanie Rio Grande do Norte, w miejscu, gdzie właśnie 50 lat temu ta kościelna i narodowa akcja miała swój początek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Poniedziałek
dzień
12°C Poniedziałek
wieczór
11°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
wiecej »