![][1]Zbliża się siódma rocznica niewyjaśnionego do dzisiaj zjawiska, jakim były krwawe łzy wylewane przez figurkę Matki Bożej w domu państwa Gregori w mieście Civitavecchia na północ od Rzymu. Nastąpiło to - po raz pierwszy - 2 lutego 1995 roku. Na razie dochodzą stamtąd wiadomości o wzmożonej aktywności satanistów. Biskup Grilli nie chce komentować te [1]: zdjecia/placzaca1.jpg
Zbliża się siódma rocznica niewyjaśnionego do dzisiaj zjawiska, jakim były krwawe łzy wylewane przez figurkę Matki Bożej w domu państwa Gregori w mieście Civitavecchia na północ od Rzymu. Nastąpiło to - po raz pierwszy - 2 lutego 1995 roku.
Statuetka poddana została badaniom przez prokuraturę, która postawiła jej właścicielowi zarzut wprowadzania w błąd opinii publicznej i żerowania na łatwowierności ludzi. Został z nich jednak wkrótce oczyszczony. Figurka za namową ordynariusza diecezji biskupa Girolamo Grillo przechowywana jest teraz w pobliskim kościele, gdzie jest przedmiotem kultu. Kościół odwiedza każdego tygodnia ok. czterech tysięcy osób, z Włoch i zagranicy. Burmistrz Civitavecchia oświadczył, że zgodzi się na budowę sanktuarium, jak o to zabiegają wierni, dopiero wtedy, gdy Kościół oficjalnie wypowie się w sprawie figurki.
Na razie dochodzą stamtąd wiadomości o wzmożonej aktywności satanistów, związanej jakoby z obecnością cudownej Madonny. Znak szatana pojawił się w porcie, na cmentarzu zauważono ślady rzekomych "czarnych mszy" i orgii, co nagłośniła prasa lokalna i centralna.
Biskup Grilli nie chce komentować tego zjawiska. Ograniczył się do stwierdzenia, że "Zły jest wszędzie". Fabio Gregori rozpuszcza wieści, że również następna figurka, jaką postawił w ogrodzie swego domu, identyczna, jak poprzednia, przywieziona także z Medjugorje, jest "cudowna" i doszło już do wielu uzdrowień. Kuria biskupa milczy na ten temat.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.