![][1]Poparcie, jakie Kościół okazał 'wojnie obronnej z terroryzmem' stanęło dziś pod znakiem zapytania", uważa kard. Roberto Tucci. W Radiu Watykańskim jego były dyrektor generalny zwrócił uwagę na ryzyko, że traktując jeńców Al.-Kaidy, tak jak o tym informuje Amnesty International, a więc w sposób nie odpowiadający normom międzynarodowym, Amerykanie post [1]: zdjecia/tucci.jpg
"Poparcie, jakie Kościół okazał 'wojnie obronnej z terroryzmem' stanęło dziś pod znakiem zapytania", uważa kard. Roberto Tucci. W Radiu Watykańskim jego były dyrektor generalny zwrócił uwagę na ryzyko, że traktując jeńców Al.-Kaidy, tak jak o tym informuje Amnesty International, a więc w sposób nie odpowiadający normom międzynarodowym, Amerykanie postąpią tak samo jak terroryści.
"Nie chciałbym, aby kraje zachodnie godząc się na określone metody działania, przypominające metody terrorystów, zapominały o zasadach, którymi słusznie się chlubią" - powiedział włoski kardynał.
Zwrócił on także uwagę, że sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w walce z siatką bin Ladena są rządy krajów islamskich, ale nie masy, dla których - jak na to wskazują doniesienia - wojna ta jest agresją ze strony zamożnego Zachodu. "Budzenie w ten sposób nienawiści i ducha odwetu jest dla fundamentalistów okazją do zwiększenia ich władzy a dla organizacji terrorystycznych argumentem na rzecz rekrutacji nowych członków", stwierdził kard. Tucci.
Podkreślił on, iż sami Amerykanie przyznali się, że nie są w stanie schwytać ani Osamy bin Ladena, ani mułły Omara, jednocześnie zaś ich wywiad mówi o szybkim odradzaniu się siatki terrorystycznej i groźbie nowych ataków.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.