Radio Józef archidiecezji warszawskiej zaprezentuje w wakacje swoje nowe oblicze. Koncepcję stacji przedstawili jej twórcy na konferencji prasowej w Warszawie. - Jesteśmy radiem dla tych, którzy wolą stymulację poznawczą, niż odpoczynek umysłowy - wyjaśnia dyrektor programowy stacji Robert Tekieli. Radio ma ewangelizować, preewangelizować i pomagać słuchaczom w odnalezieniu się w dzisiejszym świec
Radio Józef archidiecezji warszawskiej zaprezentuje w wakacje swoje nowe oblicze. Koncepcję stacji przedstawili jej twórcy na konferencji prasowej w Warszawie. - Jesteśmy radiem dla tych, którzy wolą stymulację poznawczą, niż odpoczynek umysłowy - wyjaśnia dyrektor programowy stacji Robert Tekieli. Radio ma ewangelizować, preewangelizować i pomagać słuchaczom w odnalezieniu się w dzisiejszym świecie. Nową ofertę zaprezentowano 26 czerwca na konferencji prasowej w Warszawie.
Twórcy nowego oblicza rozgłośni chcą trafić ze swoim programem do trzech grup słuchaczy. - Poranek jest skierowany do ludzi związanych z Kościołem. Przez cały dzień emitowane jest pasmo uniwersalne, którego mogą słuchać osoby niekoniecznie wierzące. Wieczór to pasmo młodzieżowe - opowiada Tekieli.
Dyrektor rozgłośni ks. Marcin Brzeziński zaznacza, że choć nowa oferta kierowana jest do młodych, to nie zapomniano również o osobach starszych. - Jesteśmy radiem, które modli się ze swoimi słuchaczami. Okazało się, że ludzie takiego radia potrzebowali. Wydawało się, że z punktu widzenia rozgłośni nie jest to atrakcyjne, ale w tej chwili to najmocniejszy punkt naszego programu - podkreśla.
Słuchacze Józefa mogą porozmawiać na żywo z biskupami warszawskimi, częstym gościem radia jest np. bp Piotr Jarecki. W niedziele o godz. 9 rano transmitowana jest Msza św. z kościoła św. Krzyża. Każdego dnia na antenie można posłuchać świadectw, rozmów duchowych i rozważań.
Wakacyjna ramówka to także sporo muzyki. Słuchacze będą wybierać "letni przebój wszechczasów", stale prezentowana jest muzyka chrześcijańska. Swoją ulubioną muzykę prezentuje w audycji "Radio NRD" Tomek Budzyński, lider zespołu Armia. Poza tym programy przygotowują m.in. znana góralka Zofia Bigosowa, Grzegorz Górny z "Frondy", dziennikarka Anna Maruszeczko oraz publicysta Wojciech Cejrowski.
Pracownicy radia intensywnie przygotowują się do pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Zamierzają przeprowadzić pełną relację z wizyty. Dodatkowo, o ile otrzymają pozwolenie, chcą wyjechać specjalnymi samochodami z głośnikami na ulice Warszawy i w ten sposób transmitować papieską pielgrzymkę. Będą promować także akcję "Różańce w górę" - chcą namówić jak najwięcej osób do tego, by przez trzy pielgrzymkowe dni z różańcami w dłoniach modlili się za Papieża, Kościół i Ojczyznę.
Od września radio wprowadza innowacje dotąd niespotykane w innych rozgłośniach. Na antenie Józefa emitowany będzie teatr radiowy, ruszyć ma pierwsza radiowa "opera mydlana", radiowy "sitcom" oraz spektakle ewangelizacyjne. Twórcy radia zamierzają wykorzystać możliwości internetu i stworzyć "Globalne radio lokalne" pod adresem www.sielskiefale.pl.
Rozgłośnia w dużej części jest utrzymywana przez Kurię Archidiecezji Warszawskiej, w mniejszym stopniu z reklam. Ciekawostką jest pomysł z wprowadzeniem nieobowiązkowego abonamentu. Można dzwonić do radia na specjalny numer lub wysłać SMS i w ten sposób finansowo wesprzeć radio. Pieniądze zbierane są także podczas wizyt w stołecznych parafiach.
Zdaniem twórców Radia Józef powstaje w ten sposób trzeci model radia katolickiego. Z jednej strony jest Radio Maryja, trafiające do ludzi wierzących, z drugiej komercyjne Radio Plus. Radio Józef ma być rozgłośnią ortodoksyjną, ale nowoczesną, dla młodego Kościoła.
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.