Misję głoszenia Chrystusa na stu placach Wiecznego Miasta powierzył rzymskim wspólnotom neokatechumenalnym kard. Agostino Vallini.
Ich rozesłania wikariusz Ojca Świętego dla Rzymu dokonał dziś w Bazylice św. Pawła za Murami. Obecnych było tysiące neokatechumenów. O zaplanowanej na poszczególne niedziele okresu wielkanocnego misji mówi dla Radia Watykańskiego Kiko Argüello, inicjator powstałej przed 50 laty w Hiszpanii Drogi Neokatechumenalnej:
„Kiedy Papież ogłosił Rok Wiary, Papieskie Rady ds. Świeckich i ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zapytały nas, co wniesie tu Droga Neokatechumenalna. Odpowiedzieliśmy, że jedną z form wkładu mogłoby być to, co już od lat czynimy na całym świecie w ramach missio ad gentes na terenach zsekularyzowanych – mianowicie iść na place i głosić kerygmat, Dobrą Nowinę, że Chrystus zmartwychwstał i wstąpił do nieba, że oręduje teraz za każdym człowiekiem. Kiedy przyjmuje się wieść, że Chrystus oddał życie za nas, staje się to rzeczywistością w człowieku. Dlatego bardzo ważne jest głosić Dobrą Nowinę, wyjść z parafii, jak powiedział Papież Franciszek, na peryferie, nie tylko w sensie fizycznym, ale też egzystencjalnym – iść na spotkanie współczesnego człowieka. Pomyśleliśmy więc, by wyjść we wszystkie niedziele okresu wielkanocnego. Mamy we wspólnotach bardzo licznych młodych, którzy wyjdą z gitarami, z krzyżem, będą dawać świadectwo, także ze śpiewami i tańcem, głosząc ten kerygmat wszystkim”.
Misję na placach miast wspólnoty neokatechumenalne prowadzą w tym okresie na całym świecie, tak w Europie, m.in. w Warszawie, jak na innych kontynentach. W Buenos Aires przygotowania rozpoczęto, kiedy ówczesny arcybiskup stolicy Argentyny wyjeżdżał już na konklawe. Jak opowiedział Radiu Watykańskiemu Kiko Argüello, kard. Jorge Bergoglio jeszcze z lotniska zadzwonił do tamtejszych katechistów neokatechumenalnych, zapewniając o swym poparciu i błogosławieństwie dla tej ewangelizacyjnej inicjatywy.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.