Czekoladowe bluźnierstwo

W jednej z czołowych nowojorskich galerii w Wielkim Tygodniu pokazana zostanie realistyczna rzeźba Chrystusa z czekolady. "Artysta" zamierza ją publicznie zjeść - podała Rzeczpospolita.

Postać ukrzyżowanego Jezusa ma około 180 cm wysokości. Jej autor, znany skandalizujący kanadyjski "artysta" Cosimo Cavallaro, z drobiazgową dokładnością wyrzeźbił wszelkie szczegóły anatomiczne, między innymi odsłonięte genitalia. Wyliczył nawet, że zrobiona z 90 kilogramów mlecznej czekolady rzeźba ma 485460 kalorii. "Mój słodki Pan", jak nazwano awangardowe dzieło, postawiony zostanie w oknie wystawowym galerii. Będzie można go jednak oglądać tylko w Wielkim Tygodniu. Na jego zakończenie Cavallaro zamierza wspólnie z publicznością zjeść czekoladowego Jezusa. Plany wystawienia rzeźby wywołały szok i oburzenie chrześcijan. - To najohydniejszy przykład wyśmiewania się z chrześcijańskiej symboliki, z jakim miałam do czynienia -powiedziała "Rz" Kiera McCaffrey z nowojorskiej Ligi Katolickiej. Organizacja złożyła w sprawie bluźnierczej rzeźby ostry protest. -85 procent Amerykanów to chrześcijanie. Władze hotelu, w którym znajduje się galeria, właśnie pokazały wszystkim tym ludziom środkowy palec - podkreśla pani McCaffrey. - Teraz my puścimy ich z torbami. Wezwaliśmy już do ogólnonarodowego bojkotu zarówno hotelu, jak i galerii - dodała. Autor czekoladowego Chrystusa Cosimo Cavallaro nie znalazł czasu na rozmowę z Rz. Na pytania odpowiedziała jego żona. -To jakieś szaleństwo! Czujemy się jak w średniowieczu albo w nazistowskich Niemczech. Cosimo ma prawo wyrazić się jako artysta. Ci ludzie chcą mu tego zabronić - powiedziała Sara Cavallaro. Według niej jej mąż nie chciał nikogo urazić. - Akurat! - denerwuje się pani McCaffrey. - To, że wystawa będzie pokazywana w Wielkim Tygodniu, wskazuje jasno, iż ten facet z premedytacją chce obrazić nasze uczucia religijne - dodaje. Według niej pośród dzisiejszych awangardowych artystów zapanowała swoista moda na bezczeszczenie chrześcijańskiej symboliki. - Jak ten Cavallaro jest taki odważny, to niech następnym razem wyrzeźbi gołego czekoladowego Mahometa - oświadczyła.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  18°C Poniedziałek
  rano
  25°C Poniedziałek
  dzień
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  wiecej »