Abp Życiński o leczeniu homoseksualistów

Według abp Józefa Życińskiego nie można rezygnować z prowadzenia terapii dla homoseksualistów, tak jak nikt nie myśli o rezygnacji z przeszczepów organów czy operacji wad serca - podała Gazeta Wyborcza.

- Jeden z dziennikarzy napisał, że nie należy stosować żadnych terapii w stosunku do homoseksualistów i należy zostawić ich takimi, jakimi stworzył ich Stwórca - mówił abp Życiński w swojej cotygodniowej audycji "Pasterski kwadrans" w archidiecezjalnym radiu eR. - Gdybyśmy tak argumentowali, to w ogóle dzieła stworzenia nie należałoby poprawiać - stwierdził metropolita. Dodał, że dziełem stworzenia są także poważne problemy ze zdrowiem, które prowadzą do przeszczepów organów, wrodzone wady serca czy skłonność do alkoholizmu. Nikt zaś nie potępia leczenia osób z takimi przypadłościami. - Nie jest to forma poprawiania Stwórcy, tylko przeciwdziałania skazie stworzenia - uważa arcybiskup. Metropolita wraca do sprawy terapii dla homoseksualistów po raz drugi w ciągu tygodnia. To echa duszpasterskich wykładów akademickich, które w zeszłym tygodniu odbyły się na KUL-u. Jeden z wykładów dotyczył duszpasterstwa homoseksualistów. Zapowiadając wykłady metropolita stwierdził, że w 30 proc. przypadków terapia w lubelskim ośrodku wsparcia osób homoseksualnych "Odwaga" skutkuje. W sobotę stwierdził, że ośrodek ma tylko taką skuteczność, ponieważ niektórzy jego podopieczni rezygnują z terapii lub podejmują ją nie z własnej woli, tylko na prośbę rodziny. Abp Życiński zapewnił też, że promując terapię dla homoseksualistów, Kościół nie ma zamiaru spychać ich na margines społeczeństwa. - Mówiąc o terapii, Kościół nikogo nie chce urazić, nikogo nie chce zranić. Nie twierdzimy, że homoseksualizm należałoby traktować w kategoriach choroby - zaznaczył metropolita.

«« | « | 1 | » | »»
 • Renata
  04.09.2007 21:30
  Zaiste w pelni objawia sie konformizm arcybiskupa.
  Jak zwykle,bacznie uwaza by nikogo (liberalow raczej)nie
  urazic.
  Zgadzam sie z pogladem,iz homoseksualizm nie jest choroba, tak jak nie jest nia np.psychopatia.
  Niemniej,z obiema wymienionymi zaburzeniami trudno
  zyc - zarowno cierpiacym na "przypadlosc" jak i otoczeniu
  w ktorym takie osoby egzystuja.
  Wszelkie problemy z osobowoscia,np.anoreksja.niedojrzalosc
  emocjonalna itp.mozna pokonac poddajac sie psychoterapi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  24°C Poniedziałek
  dzień
  24°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »