Benedykt XVI do Austriaków o wierze

Na kilka dni przed rozpoczęciem pielgrzymki do Austrii Benedykt XVI przypomniał mieszkańcom tego kraju, że "wiara jest sprawą współczesną, bardzo aktualną i otwiera drzwi do przyszłości".

"Kocham wasz kraj, od dzieciństwa jest on mi bardzo bliski" - wyznał papież w utrzymanym w bardzo osobistym tonie liście do czytelników miejscowej prasy katolickiej. "Kocham cudowne krajobrazy waszej ojczyzny, wielką kulturę austriacką i życzliwych ludzi" - dodał. Podczas odmawiania codziennego brewiarza Austrię przypominają Ojcu Świętemu kopia cudownej figurki Matki Bożej z Mariazell, którą przywiózł ze swojej pierwszej wizyty w tym kraju w 1983 r. Jan Paweł II oraz drewniana rzeźba św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, podarowana mu przez biskupów austriackich. Dla Benedykta XVI Austria jest "krajem w sercu Europy", który "nadał naszej wierze wielką różnorodność i blask, poruszające nawet ludzi, nie będących członkami wspólnoty Kościoła, ale kochających piękno". Papież podkreślił, że przybywając do Austrii spotka się nie tylko z wielką wielowiekową kulturą, ale także ze współczesnością: "ze zmaganiem się z problemami zmieniającego się świata, z trudem wyznawania wiary i bycia chrześcijaninem pośród różnorodnych kultur i tradycji". Wyraził przy tym nadzieję, że w kontaktach z pielgrzymami w Mariazell, z wiernymi Wiednia, wolontariuszami z różnych grup społecznych oraz z młodymi ludźmi zgromadzonymi na drodze do Heiligenkreuz doświadczy "żywego Kościoła, który mimo trudności dnia powszedniego przeżywa radość wiary". Benedykt XVI nawiązał też do swojej majowej wizyty w brazylijskiej "Fazenda da Esperanca" - Farmie Nadziei - zamieszkanej przez "ludzi, których zrujnowały narkotyki i przez to stracili wiarę". Ci młodzi ludzie udowodnili, że dla nich "odkrywanie Boga oznacza odnajdywanie nadziei i radości życia w przyszłości". W tym kontekście papież przypomniał, że "jeśli wiara jest głęboko zakorzeniona, otwiera perspektywy na przyszłość i daje nowe życie". Prosił wiernych w Austrii o wspólną modlitwę , aby jego wizyta pomogła wszystkim "na nowo cieszyć się Bogiem, budując w ten sposób przyszłość".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Niedziela
  rano
  15°C Niedziela
  dzień
  17°C Niedziela
  wieczór
  15°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »