Grosze Małego Gościa Niedzielnego dla szkoły w Rwandzie

‑ Swoimi pieniędzmi, a na pewno jakieś drobne macie, możecie wyremontować szkołę w Rwandzie - napisała na łamach najnowszego Małego Gościa Niedzielnego Gabriela Szulik, redaktor naczelna tego miesięcznika. Akcja potrwa przez cały październik.

W widocznym miejscu w kościołach przez cały październik będą ustawione szklane, przezroczyste naczynia. Przychodzące na różaniec dzieci, będą przynosić ze sobą monety. „Możecie wrzucać po jednym groszu – tyle na pewno każdy ma – ale oczywiście dozwolone są też dwa grosze, pięć, dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt. No i złotówki” ‑ zachęcają redaktorzy Małego Gościa. „W lutowym albo w marcowym numerze Małego Gościa pokażemy, wyremontowaną szkołę w Rwandzie” – zapewniają. ‑ To nieprawdopodobne, remont jednej klasy kosztuje niespełna 500 euro, czyli niecałe 2 tysiące złotych! Gdyby tysiąc parafii wpłaciło po 2 złote, to już wystarczy na remont klasy – wyjaśnia G. Szulik. – Zdecydowaliśmy się na tę akcję, bo to konkret. Pieniądze trafią bezpośrednio do Rwandy i będzie można zobaczyć, jak zostały wykorzystane. ‑ Pieniądze zebrane podczas październikowych nabożeństw różańcowych przeznaczymy na remont klas w szkole podstawowej. Jest ona w bardzo kiepskim stanie. Tak się dobrze składa, że pod koniec października kończy się rok szkolny. W listopadzie i w grudniu mamy wakacje. I to byłby dobrzy czas na remont – wyjaśnia ojciec Ryszard Kusy, marianin, misjonarz pracujący w Rwandzie. ‑ Nasza szkoła to cztery budynki. W każdym z nich jest od czterech do sześciu klas. Liczba wyremontowanych klas zależeć będzie od otrzymanej pomocy od dzieci albo rodzin z Polski.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław M.
  04.10.2007 13:39
  Wczoraj red. Joanna Kociszewska w komentarzu dnia w związku październikiem - miesiącem misyjnym - zastanawiała się nad naszą bezradnością w stosunku do problemów jakie dotykają ludzi, gdzieś tam daleko, w świecie. Tak daleko, że zabiegani swoimi sprawami tu i teraz, nawet zapominamy o nich, a jeśli już pamietamy, to jakoś tak abstarkcyjnie.
  I tu, w tej akcji MGN, właśnie mamy przykład tego, że nie musimy być bezradni. Że swoim względnym dostatkiem materialnym, możemy obdarzyć tych potrzebujących "gdzieś tam".

  To prawda, nie mamy wpływu na niszczące konflikty, jako jednostki nikogo nie powstrzymamy. Możemy natomiast wspomóc materialnie, Wspomóc edukację, wspomóc zdrowie, nawet uratować od głodu.

  Te wspomniane 2 złote, tak naprawdę często znaczyć będą więcej. Tam - rozmnożą się: dadzą pracę, uzyskana płaca pobudzi popyt itd. Normalne reguły ekonomi.

  Mały Gość Niedzielny, ale duży - konkret.
 • Michał
  04.10.2007 17:07
  Głupotą mocarstw tego świata jest, że grube, astronomiczne bejmy wydają na zbrojenia, konstrukcje i próby z bronią np. atomową, kosztem których (z racji owych straconych sum), tylu ludzi w tak wielu krajach, cierpi głód,niedostatek. Pieniądze marnowane na bezbożne cele.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Niedziela
  rano
  15°C Niedziela
  dzień
  17°C Niedziela
  wieczór
  15°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »