Trzy tomy o ojcu Pio

O młodości, znaczeniu stygmatów i posłudze św. Ojca Pio z Pietrelciny opowiada w trzech tomach swojej książki ks. Alessandro Pronzato, autor bestsellerów literatury religijnej. Wydawcą książki "Ojciec Pio z Pietrelciny" jest Wydawnictwo Księży Marianów.

Znany włoski pisarz i duchowny chciał przez swoją książkę "opowiedzieć" Ojca Pio. Trzytomowe opracowanie ukazuje go w różnych okresach jego życia i posługi kapłańskiej. Tom pierwszy publikacji o podtytule "Tajemnica radosna" obejmuje okres młodości słynnego zakonnika. Drugi tom - "Tajemnica bolesna" porusza zagadnienie stygmatów i udręk duchowych Ojca Pio. Ojciec Święty Jan Paweł II podczas uroczystej Mszy kanonizacyjnej powiedział m.in., że "życie i misja Ojca Pio świadczą, że trudności i cierpienie, jeżeli przyjmie się je z miłością, przekształcają się w uprzywilejowaną drogę do świętości". W trzecim tomie o podtytule "Tajemnica chwalebna" mowa jest o cudach, które towarzyszyły Ojcu Pio prawie przez całe jego życie. Do tych najbardziej znanych należały m.in. zdolność przenikania serc i bilokacja. Autor w mistrzowski sposób opisuje niezwykłe zjawiska, kierując uwagę czytelnika na fakt, że były one tylko narzędziem w ewangelicznej posłudze zakonnika z Pietrelciny. Ks. Alessandro Pronzato jest autorem 108 książek o tematyce religijnej, zwłaszcza z zakresu Pisma Świętego. Jego bestseller "Niewygodne Ewangelie" ukazał się we Włoszech w 20 wydaniach o łącznym nakładzie 500 tys. egzemplarzy. Przetłumaczono go na kilkanaście języków, m.in. na japoński. Święcenia kapłańskie ks. Pronzato otrzymał w 1956 r. Jest wykładowcą katechetyki, dziennikarzem, duszpasterzem i popularnym rekolekcjonistą. Był dyrektorem Centrum Duchowości Valtellina. Paweł VI po przeczytaniu kilku jego książek zachęcał go do kontynuowania jego "błyskotliwego i przenikliwego stylu", uważanego przez niektórych czytelników za zbyt bezceremonialny. Wydawcą książki "Ojciec Pio z Pietrelciny" jest Wydawnictwo Księży Marianów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  14°C Środa
  wieczór
  12°C Czwartek
  noc
  9°C Czwartek
  rano
  13°C Czwartek
  dzień
  wiecej »