Jest taki dzień…

Do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, ale na rynku wydawniczym już zaczynają pojawiać się najróżniejsze świąteczne publikacje.

Jedna z najciekawszych pozycji tego typu to „Jest taki dzień… legendy i bajki o Bożym Narodzeniu” - zbiorek autorstwa Ezio del Favero.

W wydanej przez Promic książeczce udało się zgromadzić pełne uroku opowiadania, bajki i legendy, które idealnie oddają niezwykłą atmosferę świątecznego i przedświątecznego okresu. A jest to, rzecz jasna, czas niespodzianek, dobroci, ciepła, rodzinnej atmosfery, cudów i anielskich interwencji.

Bohaterami zamieszczonych w tomiku tekstów są zarówno współcześni ludzie, jak i betlejemscy pasterze sprzed 2000 lat. Ale swoje do powiedzenia mają także figurki z szopki, święci, bałwanki i leśne zwierzątka. Są tutaj także smutny księżyc, anioł uśmiechu, narzekająca jodła, dobry książę... Każda z przytoczonych opowieści otwiera zaś nasze „umysły i serca na radosną tajemnicę Bożego Narodzenia”, a także pozwala zabieganym „odnaleźć utraconą harmonię duszy i ciała”.

Z „Jest taki dzień…” dowiedzieć możemy się także skąd w Grecji wziął się zwyczaj pieczenia świątecznych chlebów z monetą w środku. Młodsi czytelnicy będą natomiast mogli się przekonać, czy to prawda, że gdy św. Mikołaj pojawia się w Afryce, podróżuje powozem, który ciągną cztery wielkie strusie, zaś po Australii wozi go wielki kangur, w którego torbie mieszczą się wszystkie prezenty.

Wielbiciele apokryfów też znajdą tu coś dla siebie – np. historię o siedmiu mędrcach, z których tylko Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do Betlejem.

Co się stało z Olafem, Igorem, Yen Hui i Lionelem? Tego dowiedzą się Państwo z mądrej i pięknie zilustrowanej książeczki Ezio del Favero, którą można nabyć w naszej księgarni internetowej: www.sklep.wiara.pl

Zapraszam też do przeczytania jednej z legend opublikowanych w tomiku. Tekst „Świąteczne drzewko” znajdą Państwo tutaj
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  5°C Piątek
  dzień
  6°C Piątek
  wieczór
  3°C Sobota
  noc
  2°C Sobota
  rano
  wiecej »