Przystanek Jezus zakończony ![][1] [1]: elementy/foto_16.jpg

W Kostrzynie n/Odrą zakończyła się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus 2008.

W godzinach porannych na polu woodstockowym został zdemontowany biały przystankowy krzyż. Ten prosty gest zakończył czas ewangelizacji w ramach Przystanku Jezus 2008. Oficjalnym zakończeniem była Eucharystia, sprawowana w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie. Był to czas radosnego dziękczynienia Bogu za dar uczestnictwa w Jego dziele zbawiania świata, na tym małym odcinku jakim był ten tygodniowy czas. Jedynym motywem ewangelizacji jest radość, że Jezus przyszedł: zbawił, podniósł – to tym się dzielimy. Jezusowy Kościół zrodził się z ruchu nadziei. Nadzieja jest potrzebna, by nie ustać w drodze, by nie poddać się, by nie przestać. – mówił w homilii zamykającej Przystanek ks. bp Edward Dajczak. Kończąc, zwrócił się do ewangelizatorów: Bądźcie ludźmi nadziei, co nie przestaną siać. Dla których nigdy się nie skończy Przystanek Jezus, chyba że dopiero w Niebie. Do tego czasu niech trwa. Wszyscy jesteśmy na Jezusowym przystanku, w Jego Kościele, który ma rozdawać chleb miłości, który On pomnaża. My jesteśmy do rozdawania. W tegorocznej inicjatywie uczestniczyło prawie 600 osób. Warty zauważenia jest fakt, że większość grupy (kolejny rok z rzędu) stanowili mężczyźni. Już po raz drugi w dziele ewangelizacji uczestniczyło na sposób duchowy ponad 280 osób, z kraju i zagranicy. Zgłaszając swoją chęć uczestnictwa , jako „duchowi przystankowicze”, wspierali modlitwą i ofiarą tegoroczny czas głoszenia Ewangelii. Jak każdego roku, na koniec Przystanku Jezus padły słowa z Ewangelii: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać” [Łk 17,10]

«« | « | 1 | » | »»
 • o.Krzysztof CR
  04.08.2008 17:05
  Alleluja! Bogu dzieki za wasz trud i radośc ewangelizacji. Duchowo we WSPÓLNOCIE C.Z. GALILEA bylismy z Wami prowadzac w naszej SNE św.Marka kurs Abraham(o modlitwie wstawienniczej) - a więc szczególnie modlili smy sie za eawnelizację Przystanku Jezus.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  24°C Poniedziałek
  noc
  20°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »