Wielka Brytania: Moralny wymiar ustawy o hybrydach ludzko-zwierzęcych

Erozją prawa i sumień spowodowaną przez siły ciemności nazwał kard. Keith Patrick O'Brien przyjęcie przez brytyjską Izbę Gmin prawa o ludzkiej płodności i embriologii.

Umożliwi ono tworzenie w celach terapeutycznych hybryd ludzko-zwierzęcych oraz ułatwi korzystanie lesbijkom i samotnym kobietom z zapłodnienia in vitro. Kontrowersyjna ustawa została przyjęta przez niższą izbę brytyjskiego parlamentu 22 października. Jeśli zgodnie z planem zostanie zatwierdzona przez Izbę Lordów, już w listopadzie w Wielkiej Brytanii mogą się pojawić pierwsze krzyżówki między człowiekiem i zwierzęciem. 25 października arcybiskup Edynburga uczestniczył w dorocznym kongresie szkockiej organizacji obrony poczętego dziecka. Ujawnił on, że w sprawie nowego prawa kontaktował się ze wszystkimi brytyjskimi parlamentarzystami. Jednak, jak sam przyznał, niepowodzenie podjętych przez niego starań wskazuje na potrzebę zmiany strategii w walce o poszanowanie ludzkiego życia. Trzeba rozpocząć szeroko zakrojoną kampanię informacyjną w społeczeństwie, przekonywać nie parlamentarzystów, lecz wyborców – twierdzi prymas Szkocji – i w ten sposób przezwyciężyć barbarzyńską obojętność na los poczętych dzieci. Kard. O’Brien zauważył również, że nowa ustawa jest kolejnym dowodem wielkiego fiaska Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, której 60-lecie tak hucznie w tym roku obchodzimy. Deklaracja ta bowiem zawiodła w przypadku setek milionów ludzi, którym odmówiono najbardziej podstawowego prawa, prawa do życia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »