Watykan: wystawa o Piusie XII

„Pius XII - człowiek i pontyfikat". Taki tytuł nosi wystawa z okazji 50. rocznicy śmierci tego Papieża. Urządził ją Papieski Komitet Nauk Historycznych w skrzydle Karola Wielkiego przy placu św. Piotra. Dziś odbyła się tam konferencja poświęcona jej prezentacji. - donosi Radio Watykańskie.

Głos zabrało kilku historyków, w tym przewodniczący Komitetu, prał. Walter Brandmüller, i znany dziennikarz watykanista Andrea Tornielli. 4 listopada odbędzie się z udziałem kardynała sekretarza stanu inauguracja wystawy, która pozostanie otwarta przez ponad dwa miesiące – do 6 stycznia. W skrzydle Karola Wielkiego, znajdującym się w lewo od bazyliki watykańskiej, będzie można zobaczyć bogatą dokumentację życia Eugenio Pacellego. W związku z jego działalnością dyplomatyczną wiele materiałów przysłano z nuncjatur apostolskich. Przedstawiono jego wkład w przygotowanie ważnych dokumentów Piusa XI, takich jak encyklika potępiająca hitleryzm „Mit brennender Sorge”. Ukazano inicjatywy humanitarne Stolicy Apostolskiej podczas drugiej wojny światowej. Część artystyczna wystawy „Pius XII – człowiek i pontyfikat” obejmuje dziesięć obrazów z zapoczątkowanej przez niego w Muzeach Watykańskich kolekcji sztuki współczesnej. Są tam też dary ofiarowane temu Papieżowi i paramenty liturgiczne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  3°C Wtorek
  dzień
  3°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  wiecej »