Jasna Góra: Kongregacja Ruchu Światło-Życie

Pod hasłem „Czyńcie uczniów ze wszystkich narodów" na Jasnej Górze drugi dzień trwa 34. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie - donosi Radio Watykańskie. Jest to coroczne spotkanie ok. tysiąca moderatorów i animatorów ruchu oazowego z Polski i zagranicy, poświęcone przygotowaniu do kolejnego roku pracy formacyjnej.

Od kilku lat oazowicze podejmują refleksję nad tym, jak ożywić dynamizm ewangelizacyjny, aby lepiej docierać do współczesnego człowieka. Podczas tegorocznej kongregacji zamiast klasycznych wykładów odbywają się panele dyskusyjne, których myślą przewodnią jest „Ewangelizacja bez granic”. Jak podkreślił Krzysztof Jankowiak, rzecznik ruchu, uczestnicy spotkania zajmują się działaniami ewangelizacyjnymi wobec różnych grup wiekowych i w wymiarze międzynarodowym, możliwościami ewangelizacji za pośrednictwem internetu, poprzez media, działalność charytatywną czy profilaktyczną. „Są najrozmaitsze miejsca, do których jeszcze nie docieramy. Ludzie opuszczeni, biedni, borykający się z problemami związanymi np. z własną seksualnością, ale też rozmaite grupy, które niekoniecznie są obszarami ludzkiej biedy, ale którymi mało się niekiedy zajmujemy, np. dorośli żyjący w związkach niesakramentalnych. Tym wszystkim ludziom trzeba głosić Dobrą Nowinę” – powiedział Krzysztof Jankowiak. Panele prowadzą osoby podejmujące konkretne działania ewangelizacyjne. Ruch Światło-Życie obchodzi w tym roku 40. rocznicę istnienia. W różnych wspólnotach działa w nim ponad 50 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  25°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »