Chrześcijański przebój roku

Została nim hiphopowa piosenka "Wolność" księdza Jakuba Bartczaka.

Znamy już wyniki plebiscytu "Przebój Roku" organizowanego przez Stowarzyszenie Muzyki Chrześcijańskiej Muza Dei. Zdecydowanie zwyciężył utwór "Wolność"  w wykonaniu ks. Jakuba Bartczaka. Zwycięska propozycja zdobyła ponad 40 proc. głosów, pokonując dziewiętnaście utworów wydanych na albumach w roku 2013. Wśród nominowanych znalazły się przeboje m.in. Maleo Reggae Rockers, New Life M., Arkadio, zespołu Porozumienie, Magda.leny Frączek, Hioba czy zespołu Soudarion.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia ks. Jakubowi Bartczakowi odbędzie się 6 lipca o 17.00 w Starym Sączu w ramach otwartego dnia Strefy Chwały Festiwal. Plebiscyt odbywał się po raz pierwszy. Partnerem głosowania było Radio RDN.

Utwór „Wolność” promuje debiutancki krążek ks. Jakuba Bartczaka pod  tytułem „Powołanie”. W piosence pojawia się gościnnie ojciec Marcin Kowalewski CMF z zespołu Fragua oraz Erio - producent muzyczny. Teledysk do utworu „Wolność” na serwisie YouTube miał ponad 765 tysięcy odsłon.

Ks. Jakub Bartczak niegdyś znany był jako „Mane”, członek hip-hopowych ekip z Wrocławia (Drugi komplet, Drutz). Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 r. Obecnie jest wikariuszem parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. Pełni też funkcję kapelana w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Angażuje się w akcje charytatywne żywienia bezdomnych, prowadzi grupę w neokatechumenacie. Podkreśla, że muzyka to jego hobby.

Strefa Chwały Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Starym Sączu na Placu Papieskim – historycznym miejscu spotkania Jana Pawła II z pielgrzymami. Wydarzenie to jest kontynuacją Spotkań Muzyków Chrześcijan odbywających się od 1992 roku m.in. w Dursztynie, Ludźmierzu, Gródku n.Dunajcem. Spotkania te zainspirowały organizatorów do powołania Strefa Chwały Festiwal. Dzięki temu, wykorzystując wszystkie dotychczasowe doświadczenia poszerzają skalę i zasięg tych jedynych w swoim rodzaju rekolekcji. Zapisy na Strefę Chwały Festiwal trwają do 29 czerwca 2014 na stronie: www.strefachwalyfestiwal.pl.

ks. Jakub Bartczak 09. Ks. Jakub Bartczak - Wolność [Remix] (prod. Erio / gościnnie: Fragua)

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  dzień
  1°C Piątek
  wieczór
  -2°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  wiecej »