"Budzik" przestanie budzić?

Z przykrością informujemy, że Mazowiecki Oddział NFZ unieważnił postępowanie konkursowe w zakresie wybudzania dzieci ze śpiączki kilka dni po tym, jak ogłosił zwycięstwo Kliniki Budzik w konkursie i po przyznaniu prawa do realizacji świadczenia na okres 3 lat Klinice - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej kliniki.

Publikujemy tekst oświadczenia:

Z przykrością informujemy, że Mazowiecki Oddział NFZ unieważnił postępowanie konkursowe w zakresie wybudzania dzieci ze śpiączki, kilka dni po tym, jak ogłosił zwycięstwo Kliniki Budzik w konkursie i [po] przyznaniu prawa do realizacji świadczenia na okres 3 lat Klinice.

Świadczenie będzie w dalszym ciągu realizowane przez Klinikę Budzik w oparciu o aneks do obecnie obowiązującej umowy, która zostaje przedłużona o kolejne 6 miesięcy, tj. do końca 2014 roku, przy jednoczesnym zmniejszeniu dotychczasowej wartości kontraktu. Na podpisanie tego aneksu mieliśmy zaledwie kilka godzin, bez możliwości jakichkolwiek negocjacji warunków; zmniejszenie wartości kontraktu to dla nas brak comiesięcznej równowartości ½ etatu lekarza specjalisty zatrudnionego w Budziku…

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie takimi działaniami, które przyczyniają się do destabilizacji funkcjonowania Kliniki Budzik i rodzą bezpośrednie zagrożenie dla obecnych oraz nowych pacjentów, przyjmowanych na okres 12 miesięcy przy kontrakcie trwającym 6 miesięcy. Planowanie i bieżące prowadzenie działalności, zarówno w obszarze finansów i administracji, personelu medycznego, jak i przyjęć pacjentów w sytuacji ograniczenia kontraktu do 6 miesięcy, przy jednoczesnym obniżeniu jego wartości, stwarza niepotrzebny niepokój oraz nieustanny stan zagrożenia i stresu.

Jak zatem, można organizować i realizować proces leczenia, w sytuacji, gdy po raz trzeci okres realizacji kontraktu wynosi 6 miesięcy, a przy okazji jego wartość ulega obniżeniu? Jak kontraktować personel medyczny – informując o gwarancji zatrudnienia również do końca roku?

Na jakich zasadach przyjmować małych pacjentów, informując z góry ich rodziców, że Klinika gwarantuje opiekę tylko do końca grudnia 2014 roku?

Mając na względzie dobro naszych małych pacjentów, jak zawsze zrobimy wszystko, a nawet jeszcze więcej, żeby nie zadawać powyższych pytań, lecz realizować z powodzeniem naszą misję, której celem jest oferowanie jak najbardziej szerokiego programu rehabilitacji neurologicznej dzieci będących w śpiączce, w oparciu o stabilny i długofalowy kontrakt, gwarantujący bezpieczeństwo finansowe realizacji świadczenia.

Dyrekcja Kliniki Budzik

«« | « | 1 | » | »»
 • Tadeusz
  05.07.2014 10:55
  Widzę tylko jedno rozwiązanie ministra zdrowia i władze NFZ pod Trybunał Stanu. To na już, a przy najbliższych wyborach pamiętajmy o czerwonej kartce dla tej ekipy.
 • sorcier
  05.07.2014 12:07
  Powiem krótko i najprościej, bo niestety taki mamy stan faktyczny: Mordercy z PO (oraz inni im podobni!) całkiem fizycznie wykańczają naród polski.
 • nika
  05.07.2014 12:20
  Ani to służba, ani zdrowia, NFZ też tak samo można skomentować - ani...
  Tylko dzieci żal i ich rodziców, i tych wszystkich, którzy tak bardzo angażują się w całe to dobro, jakie powstaje, a których tak po prostu się lekceważy....
 • saherb
  08.07.2014 08:34
  Czyli NFZ wychodzi z założenia, że lepiej pacjenta uśpić (zabić), niż obudzić.
  NFZ - Narodowy Fundusz Zabijania.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Niedziela
  wieczór
  26°C Poniedziałek
  noc
  22°C Poniedziałek
  rano
  29°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »