"Budzik" przestanie budzić?

Z przykrością informujemy, że Mazowiecki Oddział NFZ unieważnił postępowanie konkursowe w zakresie wybudzania dzieci ze śpiączki kilka dni po tym, jak ogłosił zwycięstwo Kliniki Budzik w konkursie i po przyznaniu prawa do realizacji świadczenia na okres 3 lat Klinice - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej kliniki.

Publikujemy tekst oświadczenia:

Z przykrością informujemy, że Mazowiecki Oddział NFZ unieważnił postępowanie konkursowe w zakresie wybudzania dzieci ze śpiączki, kilka dni po tym, jak ogłosił zwycięstwo Kliniki Budzik w konkursie i [po] przyznaniu prawa do realizacji świadczenia na okres 3 lat Klinice.

Świadczenie będzie w dalszym ciągu realizowane przez Klinikę Budzik w oparciu o aneks do obecnie obowiązującej umowy, która zostaje przedłużona o kolejne 6 miesięcy, tj. do końca 2014 roku, przy jednoczesnym zmniejszeniu dotychczasowej wartości kontraktu. Na podpisanie tego aneksu mieliśmy zaledwie kilka godzin, bez możliwości jakichkolwiek negocjacji warunków; zmniejszenie wartości kontraktu to dla nas brak comiesięcznej równowartości ½ etatu lekarza specjalisty zatrudnionego w Budziku…

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie takimi działaniami, które przyczyniają się do destabilizacji funkcjonowania Kliniki Budzik i rodzą bezpośrednie zagrożenie dla obecnych oraz nowych pacjentów, przyjmowanych na okres 12 miesięcy przy kontrakcie trwającym 6 miesięcy. Planowanie i bieżące prowadzenie działalności, zarówno w obszarze finansów i administracji, personelu medycznego, jak i przyjęć pacjentów w sytuacji ograniczenia kontraktu do 6 miesięcy, przy jednoczesnym obniżeniu jego wartości, stwarza niepotrzebny niepokój oraz nieustanny stan zagrożenia i stresu.

Jak zatem, można organizować i realizować proces leczenia, w sytuacji, gdy po raz trzeci okres realizacji kontraktu wynosi 6 miesięcy, a przy okazji jego wartość ulega obniżeniu? Jak kontraktować personel medyczny – informując o gwarancji zatrudnienia również do końca roku?

Na jakich zasadach przyjmować małych pacjentów, informując z góry ich rodziców, że Klinika gwarantuje opiekę tylko do końca grudnia 2014 roku?

Mając na względzie dobro naszych małych pacjentów, jak zawsze zrobimy wszystko, a nawet jeszcze więcej, żeby nie zadawać powyższych pytań, lecz realizować z powodzeniem naszą misję, której celem jest oferowanie jak najbardziej szerokiego programu rehabilitacji neurologicznej dzieci będących w śpiączce, w oparciu o stabilny i długofalowy kontrakt, gwarantujący bezpieczeństwo finansowe realizacji świadczenia.

Dyrekcja Kliniki Budzik

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
25°C Wtorek
wieczór
21°C Środa
noc
17°C Środa
rano
23°C Środa
dzień
wiecej »