Prof. Hartman kusi ks. Lemańskiego

Niech Pan zrzuci sutannę! - proponuje ks. Wojciechowi Lemańskiemu prof. Jan Hartman.

Oto fragmenty wpisu prof. Hartmana z jego blogu, a poniżej - nasz żartobliwy quasi-komentarz:

"Wielebny Księże Lemański!

(...)

Kościół katolicki jest instytucją upadłą. (...) Jest tak wiele powodów, żeby rzucić tę pracę i odejść z tej organizacji! Niech Pan się na to zdobędzie, niech Pan zrzuci sutannę! Tak jak tylu mądrych i wrażliwych księży przed Panem – Obirek, Bartoś, Węcławski, żeby wymienić najbardziej znanych.

Czy będzie Pan tkwić w stanie duchownym na złość biskupom, którzy marzą tylko o tym, aby pan odszedł? Będąc dojrzałym mężczyzną, chce się Pan bawić w podchody z Hoserem, z którym zresztą i tak Pan nie wygra? To dziecinny, niepotrzebny upór. Skoro Pana tam nie chcą, skoro Pana wciąż poniżają i szykanują, to po co w tym tkwić? (...)

Gorąco Pana proszę, niech sobie Pan da spokój. Proszę wyjść z kruchty i czynić dobro pośród wolnych i światłych ludzi, tak jak Pańscy poprzednicy, których nazwiska wyżej wspomniałem. Jak Pan wie, wszyscy byli księża witani są przez światłe elity z otwartymi ramionami i wszystkim okazywana jest wszelka pomoc. Tak będzie również w Pańskim przypadku.

Niech Pan do nas wraca! Wraca, mówię, bo tak naprawdę należy Pan do nas. Czekamy na Pana! Ukłony, JH"

A oto nasz komentarz, czy może raczej scena, z którą może się kojarzyć powyższa propozycja. Zasadnicza jej część rozpoczyna się od ok. 9:00, ale dla poprawy humoru można rozpocząć oglądanie od samego początku. Tych, którzy nie znają "Igraszek z diabłem" uspokajamy, że cała historia dobrze się kończy. Dobrej zabawy!

Bartoniusz Magnus Igraszki z Diabłem - Gra w karty

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Piątek
noc
23°C Piątek
rano
33°C Piątek
dzień
34°C Piątek
wieczór
wiecej »