Kto dostanie "katolickiego nobla"?

W siedzibie Konferencji Episkopatu Polski podczas konferencji prasowej zostały ogłoszone nominacje do tegorocznej nagrody TOTUS.

Nominowani w kategorii "Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza”:

- Fundacja "Światło” - jej siedziba znajduje się w Toruniu. Została utworzona w 2003 r., a jej misją jest wszechstronne i wielozadaniowe wspieranie osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich najbliższych. Prowadzi unikalny w Polsce zakład opiekuńczo - leczniczy dla osób dorosłych w śpiączce, wykorzystujący innowacyjne metody wybudzania pacjentów i przywracania ich do świadomego życia.

- Helena Pyz - urodzona w 1948 r. w Warszawie, lekarka i misjonarka troszcząca się o chorych na trąd w Indiach, gdzie prowadzi specjalne przychodnie. Opiekuje się także osobami niezamożnymi. Dba również o zdrowie duchowe swoich pacjentów i ich wszechstronny rozwój. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Mimo niepełnosprawności ruchowej od 25 lat całkowicie poświęca się bliźnim i jest ambasadorką polskości w Indiach.

- Prof. Zbigniew Chłap - profesor doktor habilitowany nauk medycznych, patofizjolog, emerytowany profesor Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W czasie wojny członek Szarych Szeregów. Pierwszy przewodniczący Komisji Etyki Lekarskiej NRL. Współzałożyciel i przewodniczący Stowarzyszenia "Lekarze Nadziei”. Przez cały czas społecznej działalności, od 1981 roku, w różnych zespołach, a od 1995 r. wraz z członkami Stowarzyszenia "Lekarze Nadziei” niesie pomoc medyczną najbardziej potrzebującym, nie mającym dostępu do świadczeń medycznych.

Nominowani w kategorii "TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach”:

- Zespół twórców serialu telewizyjnego "Ranczo” - polski serial obyczajowo-komediowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka, który emitowany jest w TVP1 od 5 marca 2006 r. Serial nominowany został za promowanie w popularnej, komediowej formule ważnych wartości duchowych.

- Radio Warszawa - Jedna z pierwszych prywatnych rozgłośni w Polsce, a zarazem najstarsza rozgłośnia katolicka w Polsce. Pełni wytrwałą służbę słuchaczom poprzez opisywanie świata w perspektywie Dobrej Nowiny oraz stale propaguje nauczanie Jana Pawła II.

- Zespół twórców Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - przygotowujący i realizujący uroczystości kanonizacyjne Jana XXIII i Jana Pawła II - Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II została przez media publiczne w Polsce zaprezentowana odbiorcom w kraju i zagranicą w bardzo szerokiej formule, obejmującej transmisje najważniejszych wydarzeń, specjalne audycje, a także produkcję filmów dokumentalnych i reportaży. Praca dla właściwego przygotowania i przeprowadzenia tych zadań trwała wiele miesięcy i wymagała zaangażowania licznych zespołów pracowników mediów i znaczących środków finansowych. Stworzona oferta programowa biła rekordy oglądalności i słuchalności.

- Portal internetowy Deon.pl - to portal społecznościowo-informacyjny otworzony przez Towarzystwo Jezusowe oraz Wydawnictwo WAM. Misją portalu stało się bieżące informowanie i analizowanie z kościelnego punktu widzenia wszystkich ważnych wydarzeń życia publicznego. Portal deon.pl istnieje od 2009 r.

- Redakcja dwumiesięcznika "Wołanie z Wołynia” - "Wołanie z Wołynia" to pismo religijno-społeczne. Jego treść skupia się wokół historii i obecnych problemów Kościoła Katolickiego na Ukrainie, zwłaszcza na Wołyniu. Zawiera także informacje o aktualnych relacjach międzywyznaniowych i kontaktach sprzyjających ekumenizmowi. Wytrwale buduje mosty pojednania między Polakami i Ukraińcami.
 

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
8°C Środa
rano
14°C Środa
dzień
15°C Środa
wieczór
12°C Czwartek
noc
wiecej »