Papieska Akademia Nauk o handlu ludźmi

Współczesne niewolnictwo jest jedną z konsekwencji globalizacji obojętności – powiedział bp Marcel Sànchez Sorondo, sekretarz Papieskiej Akademii Nauk, na rozpoczęcie prac sympozjum, mającego za temat: „Młodzież przeciwko prostytucji i handlowi ludźmi – najwyższym formom przemocy w stosunku do osób ludzkich”, które odbywa się w Watykanie, w Casina Pio IV, i potrwa do 16 listopada.

Jak relacjonuje watykański dziennik L`Osservatore Romano spotkanie zorganizowane przez Akademię przy współpracy stowarzyszeń „Global freedom network” i „Vinculos en red”, jak wskazują już pierwsze wypowiedzi, jest ukierunkowane na wzmocnienie zaangażowania młodych ludzi w dzieło uwrażliwiania opinii publicznej na powagę i reperkusje problemu, jakim jest handel istotami ludzkimi. Punktem wyjścia była refleksja nad rozmaitymi problemami, jakie wiążą się z handlem ludźmi – w łonie rodzin, społeczeństwie i dla poszczególnych osób.

Szacuje się, że na poziomie globalnym – takie cyfry podano na sympozjum – ok. 21 mln mężczyzn, kobiet, chłopców i dziewczynek jest oszukiwanych, sprzedawanych, poddawanych przymusowi bądź sprowadzanych do kondycji niewolnictwa w rozmaitych formach i w różnych sektorach, takich jak rolnictwo, służba domowa, prostytucja, pornografia, turystyka seksualna, małżeństwa zniewalające, handel narządami ludzkimi. Do tej liczby trzeba dodać trzy miliony osób, które każdego roku zwiększają ten ogrom nieszczęśników.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Piątek
  noc
  13°C Piątek
  rano
  18°C Piątek
  dzień
  19°C Piątek
  wieczór
  wiecej »