Ks. Bogusław Brzyś został kolejnym rektorem Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Zastąpił na tym stanowisku ks. infułata Stanisława Jeża.
Ks. Bogusław Brzyś urodził się w Tarnowie w 1961. W latach 1981–1987 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, po święceniach rozpoczął posługę duszpasterska w swojej diecezji. W 1993 roku wyjechał do pracy duszpasterskiej do Francji. W Paryżu pracował na stanowisku sekretarza PMK do 1996 roku, a kolejne 2 lata prowadził posługę duszpasterską w kościele polskim Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W latach 1998–2014 pracował w diecezji Meaux w duszpasterstwie polsko–francuskim i francuskim sektorze duszpasterskim z centrum w Fontainebleau. 1 września 2015 roku został mianowany Rektorem Polskiej Misji Katolickiej we Francji.
Uroczystości związane z zakończeniem posługi ks. infułata Jeża i rozpoczęciem tej funkcji przez ks. Brzysia, wieloletniego duszpasterza wśród Polonii francuskiej i w Kościele francuskim, miały miejsce w dniach 12 i 13 września 2015 r. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu.
Mszy św. 12 września z udziałem licznej rzeszy wiernych w intencji ustępującego i nowego rektora przewodniczył i kazanie wygłosił kard. Kazimierz Nycz. W Eucharystii uczestniczyli między innymi Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej - bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Francji ds. Duszpasterstwa Imigrantów - bp Renauld de Dinechin, a także około 75 duszpasterzy polonijnych z całej Francji i innych krajów, a także grono sióstr zakonnych. Przed Mszą św. przypomniano historię minionych 30 lat PMK we Francji i dokonania ks. Jeża.
Ustępujący rektor wyraził wdzięczność wszystkim, którzy otaczali go życzliwością i współpracowali dla dobra Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Następnie bp Renauld de Dinechin odczytał dekret nominujący ks. Brzysia na rektora PMK we Francji.
13 września odbyła się uroczystość w gronie Polaków modlących się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Paryżu.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.