Gdy wszystko stało się jasne, czyli reakcje liderów

PiS bierze wszystko, Korwin-Mikke niezadowolony, lewicy nie ma, a w PO...

Według Zandberga Polacy zagłosowali na PiS (które według sondażu wygrało wybory), bo mieli dosyć "arogancji liberalnego establishmentu". "Zagłosowali dzisiaj na PiS, chociaż nie kochają Antoniego Macierewicza i nie marzą o powrocie Jarosława Kaczyńskiego do władzy. To będzie bardzo szybko widać" - powiedział.

"Nasza rola to pokazać, że konsekwentnym działaniem i zaangażowaniem społecznym inna Polska jest możliwa, jest możliwa socjalna i demokratyczna alternatywa" - deklarował. Zapowiedział, że partia będzie "krok po kroku budować w Polsce silną lewicę, która będzie w stanie realnie odsunąć PiS od władzy".

"Taki ruch społeczny jest możliwy tylko wtedy, jeżeli tysiące ludzi się w niego zaangażują. Już dziś są nas tysiące, a będą nas dziesiątki tysięcy. Zbudujemy inny model polityki - masowej, demokratycznej, zaangażowanej, wokół programu" - mówił Zandberg.

"Wracamy do pracy" - zadeklarował z kolei członek zarządu krajowego Jakub Danecki. Mówił o licznych telefonach i e-mailach, które w ostatnich dniach dostawali członkowie Razem. "Ci ludzie są kolejną falą, która zasili Razem. Musimy otworzyć się na kolejne osoby i myśleć o tym, w jaki sposób budować ten ruch" - powiedział.

"Udowodniliśmy, że możliwy jest ruch, który reprezentuje miliony, a nie milionerów - mówiła Marcelina Zawisza. Podziękowała wszystkim, którzy zagłosowali na Razem. "Nie zawiedziemy was" - obiecała.

"Będziemy budować mocną opozycję w Sejmie i siłę parlamentarną na przyszłość. Jeśli wyniki będą tak wyglądały, to scena polityczna zmienia się tak, że PO staje się socjaldemokracją Rzeczypospolitej i brakuje silnego ugrupowania centrowego, którym możemy być tylko my" - powiedział Petru wieczorem dziennikarzom.

Podkreślił, że "ma nadzieję, że pani Beata Szydło jest rozsądną kobietą i nie będzie realizować tego wszystkiego, na co Jarosław Kaczyński ją namawiał".

"PiS ma teraz swojego prezydenta i swój rząd. To wielka odpowiedzialność. Mam poważne obawy co do jakości rządzenia, zobaczymy. Mam nadzieję, że z punktu widzenia Polski to nie będzie zmiana na dużo gorsze" - dodał. Mówił, że większość zapowiedzi PiS, szczególnie tych dotyczących gospodarki, "przerażała go". "Jednak dotąd zasadą PiS było to, że wiele obiecują, ale potem nie robią; zobaczymy, jak będzie tym razem" - mówił Petru.

Pytany, co w tej sytuacji może zdziałać w Sejmie, lider Nowoczesnej powiedział, że zamierza składać swoje projekty ustaw. "Bo czy mamy 20, czy 30 posłów - to i tak nie mamy większości. Niemniej wydaje mi się, że dotąd brakowało głosu rozsądku w polskim parlamencie. Mam nadzieję, że raz na jakiś czas coś uda nam się załatwić" - powiedział. Według Petru właśnie to jest "najlepszy sposób, by budować silną, centrową, zdroworozsądkową siłę na przyszłość".

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
23°C Czwartek
noc
21°C Czwartek
rano
31°C Czwartek
dzień
32°C Czwartek
wieczór
wiecej »