Jednym z najbardziej kontrowersyjnych fragmentów najnowszej encykliki Benedykta XVI będzie dla Amerykanów przyznanie instytucjom międzynarodowym kluczowej roli w regulowaniu gospodarką.
Zdaniem prof. Johna Sniegockiego z wydziału etyki chrześcijańskiej na Xavier University w Cincinnati w stanie Ohio cytowanego przez dziennik "New York Times", papież uważa, że gospodarka globalna wymyka się możliwości kontrolowania jej przez pojedyncze państwo. Etyk zwraca także uwagę, że „Caritas in veritate” zawiera dużo krytycznych uwag pod adresem Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego w związku z ich decyzjami dotyczącymi zmniejszenia wydatków na cele społeczne w krajach Trzeciego Świata.
Znany politolog i myśliciel chrześcijański prof. Michael Novak z American Enterprise Institute w Waszyngtonie przyznał, że spodziewał się, iż znajdzie w najnowszej encyklice więcej na temat podstawowych zasad nauki społecznej Kościoła. Dodał, że szczególnie nie podoba mu się pomysł, by jakaś silna instytucja międzynarodowa miała regulować światową gospodarkę. "Jestem za ograniczaniem działań rządu. Znacznie bardziej wolałbym wiele rządów o ograniczonych możliwościach niż jedną nadrzędną organizację" – powiedział naukowiec w rozmowie telefonicznej z nowojorskim dziennikiem.
Wpływowa gazeta zwraca też uwagę na poruszone przez Benedykta XVI zagadnienia związane z ekologią, nazywając go "prawdopodobnie najbardziej świadomym zagrożeń dla środowiska papieżem w historii".
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.