Gdańsk: O stoczni przed wakacjami?

Mam nadzieję, że pozytywna decyzja w sprawie planu restrukturyzacji stoczni Gdańsk zostanie podjęta przed przerwą wakacyjną w Komisji Europejskiej - powiedziała w czwartek dziennikarzom unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes.

Przypomniała, że w piątek odwiedzi gdańską stocznię. "Po rozmowach w stoczni i po konsultacjach w Komisji - jak mam nadzieję - zostanie podjęta pozytywna decyzja" - zaznaczyła.

Miesiąc temu Kroes zapowiedziała, że będzie rekomendować KE podjęcie pozytywnej decyzji ws. planu restrukturyzacji stoczni Gdańsk. To oznacza, że udzielona dotychczas pomoc publiczna stoczni Gdańsk będzie uznana za legalną, stocznia nie będzie musiała jej zwracać i nie będzie ogłoszona upadłość zakładu.

Kroes pozytywnie oceniła nowego inwestora stoczni Gdynia i Szczecin. Jej zdaniem, jego plany są szansą na to, by powstało w tych zakładach wiele nowych miejsc pracy. Oceniła, że teraz zaczyna się nowy rozdział dla tych stoczni. Podkreśliła również, że polski rząd poważnie potraktował sprawę stoczni. Inwestorem w firmie Polskie Stocznie, która będzie właścicielem majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie, jest katarski fundusz QInvest.

W czwartek Kroes odwiedziła zakład w Szczecinie. Spotkała się tam z zarządzającymi stocznią oraz z przedstawicielami związków zawodowych. "To była dobra wizyta" - oceniła podczas rozmowy z dziennikarzami w Warszawie. Dodała jednak, że była zaskoczona, iż większość związkowców opuściła salę, w której odbywało się spotkanie. Podkreśliła, że jej przyjazd do Polski to wynik obietnicy, który złożyła wcześniej w Brukseli związkowcom z trzech stoczni.

Kroes przyleciała ze Szczecina do Warszawy, by spotkać się z szefem resortu skarbu Aleksandrem Gradem oraz wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem. W piątek unijna komisarz odwiedzi stocznię w Gdyni i Gdańsku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
18°C Wtorek
noc
15°C Wtorek
rano
23°C Wtorek
dzień
23°C Wtorek
wieczór
wiecej »