Jednak jest ona pewnym wymiarem wspólnej odpowiedzialności za sprawy duszpasterskie i parafialne.
Ks. Mateusz Misiak przypomina, że koperta nie jest priorytetem wizyty duszpasterskiej. Choć - jak zaznacza proboszcz poznańskiej fary - jest ona pewnym wymiarem wspólnej odpowiedzialności za sprawy duszpasterskie i parafialne.
Mówiąc o sednie kolędy ks. Mateusz Misiak zaznacza, że spotkanie z rodziną, do której docieramy, jest spotkaniem w modlitwie, w słuchaniu Słowa Bożego. Ważna jest też rozmowa na temat tego, co będziemy przeżywać.
Ks. Misiak zauważa też, że elementem kolędy jest również rozmowa na tematy duszpasterskie, także te związane z potrzebami parafii. To właśnie przy tej okazji wierni składają ofiary, popularnie nazywane „kopertą”. Jest to jednak dobrowolna, nieobowiązkowa ofiara.
Henryk Przondziono /Foto Gość
Odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw kolęda
"Znając historię, można ją powstrzymać jedynie siłą i jednością"
W najbliższy piątek będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
Do rozmów dołączą przedstawiciele największych państw UE. Zabraknie tylko Polski.