Nie integrujesz się? Nie dostaniesz pieniędzy

Minister pracy i spraw społecznych Niemiec Andrea Nahles opowiada się za redukowaniem świadczeń tym imigrantom, którzy nie chcą się zintegrować z niemieckim społeczeństwem. Swe stanowisko przedstawiła w poniedziałek na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Nahles przestrzegła przed sianiem paniki i populizmem w kontekście kryzysu z uchodźcami. Jej zdaniem potrzebne jest tu rzeczowe podejście i zdecydowanie. "Integracja powiedzie się tylko pod warunkiem, że każdy wniesie swój wkład - przede wszystkim sami uchodźcy. Ten, kto tutaj przybywa, szuka u nas ochrony i chce zacząć nowe życie, musi przestrzegać naszych reguł i wartości" - napisała.

"Wszyscy ludzie mieszkający w Niemczech, obojętnie jakiego pochodzenia, muszą dołożyć starań, żeby znaleźć pracę i zarobić na siebie i rodzinę. (...) W przypadku uchodźców oznacza to konkretnie, że jeśli ktoś korzysta z pomocy, musi ze swej strony zaangażować swe wszystkie umiejętności, swą pracę i - tak jak wszyscy inni - własny majątek. Ten, kto tego nie zrobi, nie będzie otrzymywał trwałego wsparcia" - podkreśliła Nahles.

"Temu, kto zasygnalizuje, że nie chce się zintegrować, świadczenia będą redukowane" - dodała. Wyraziła opinię, że pomoc należy powiązać z uczęszczaniem na kursy językowe oraz z przestrzeganiem zasad współżycia społecznego.

Nahles zaznaczyła, że oczekiwania wobec tych, którzy chcą w Niemczech rozpocząć nowe życie, dotyczą także przybyszów z innych krajów Unii Europejskiej. Podkreśliła, że ogromna większość przybyszów z innych krajów UE "stoi na własnych nogach" i nie jest od początku zdana na pomoc społeczną. Zastrzegła jednak, że niemieckie gminy "nie mogą w sposób nieograniczony troszczyć się o tych cudzoziemców z UE, którzy nie mają środków do życia".

"Praca jest najważniejszym krokiem ku integracji w społeczeństwie, ale w żadnym razie nie jedynym. Potrzeba wielu kroków, żeby uchodźcy stali się kolegami i sąsiadami. Obok integracji na rynku pracy potrzebna jest integracja w świetlicach, szkołach, w sąsiedztwie" - podkreśliła Nahles i wyraziła przekonanie, że w Niemczech potrzebna jest ustawa integracyjna, która usunie przeszkody biurokratyczne i zapewni niezbędne środki.

«« | « | 1 | » | »»
 • Amerykanin
  01.02.2016 20:40
  Uchodźcy nie muszą się integrować ze społeczeństwami państw europejskich. W końcu sami Europejczycy jak przybywali do Ameryki, to nie dostosowali się do reguł panujących wśród Indian, tylko dokonali podboju i narzucili swoje zwyczaje, kulturę, język.
 • yeti
  02.02.2016 06:36
  Fanatyk islamski rozumie integrację przez zaprowadzenie szariatu tam gdzie zamieszka.Oj naiwni,naiwni ci utopieni w utopii multikulti.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  18°C Środa
  rano
  26°C Środa
  dzień
  27°C Środa
  wieczór
  23°C Czwartek
  noc
  wiecej »