W Stanach Zjednoczonych trwa Ogólnokrajowy Tydzień Małżeństwa. Organizuje go koalicja złożona z grup różnych wyznań i religii, walczących o umocnienie małżeństwa.
Rozpoczął się 7 lutego. W jego ramach odbywają się w całym kraju rekolekcje, warsztaty, konferencje i seminaria.
„Małżeństwo, zarówno jako instytucja naturalna, jak i sakrament, jest niezastąpionym dobrem dla społeczeństwa i wszystkich ludzi” – napisali biskupi amerykańscy w oświadczeniu wydanym z okazji obchodów Tygodnia. Znaczną część dokumentu stanowi podsumowanie radości i trudności minionego roku związanych z małżeństwem w Stanach Zjednoczonych.
Do trudności biskupi zaliczają wprowadzającą w błąd czerwcową decyzję Sądu Najwyższego, która zmienia definicję małżeństwa. Wśród radości znalazło się uczestnictwo Papieża Franciszka we wrześniowym Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii, a także październikowy Synod Biskupów o rodzinie.
Tydzień zakończy się w Światową Niedzielę Małżeństw, obchodzoną 14 lutego, w dzień św. Walentego.
Doroczny Tydzień Małżeństw odbywa się po raz siódmy. W tym roku nową propozycją biskupów są siedmiodniowe wirtualne rekolekcje małżeńskie, dostępne na stronie internetowej episkopatu w trzech wersjach: „Małżeństwo i miłosierdzie”, „Małżeńskie rekolekcje z Papieżem Franciszkiem” oraz „Małżeństwo: miłość i życie w planach Bożych”.
O obchodach Tygodnia Małżeństw nie zapomnieli również kandydaci na prezydenta podczas toczącej się właśnie kampanii. Są oni zgodni w jednej podstawowej kwestii – małżeństwo jest kluczowym rozwiązaniem problemu ubóstwa. Badania pokazują, że małżonkowie budują lepsze zabezpieczenia finansowe niż osoby samotne. Natomiast dzieci wychowywane przez oboje rodziców osiągają lepsze wyniki w szkole, są mniej podatne na różnego rodzaju uzależnienia i mają mniej kłopotów z prawem, a dziewczęta rzadziej zachodzą w ciążę.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.