Módlmy się o wyzwolenie z nałogów

Do porządkowania naszego życia, do pogłębienia naszej wiary, do wyzwolenia się z więzów wszelkiego rodzaju uzależnienia, które w istocie poniżają człowieka i do wzajemnej modlitwy wzywa abp Wojciech Ziemba wiernych archidiecezji warmińskiej w liście pasterskim, który zostanie odczytany w pierwszą niedzielę sierpnia.

Arcybiskup przywołuje przełomowe wydarzenia dwudziestego wieku, które odmieniły społeczeństwo i naród polski: Bitwę Warszawską, Powstanie Warszawskie, sierpień 1980 roku z rodzącym się potężnym nurtem solidarnościowym, który zmienił bieg historii w Polsce oraz w wielu krajach Europy i świata.

"Są one dla nas – pisze metropolita - znakami, które wskazują, informują i uczą, że warto stawiać sobie w życiu bardzo ambitne, a nawet absolutne cele. Wszystko, co oparte na doczesności, przeminie. Natomiast to, co jest zakorzenione w Bogu, pozostaje, bo nabiera charakteru wiecznego".

W tym kontekście abp Ziemba przypomina, że będziemy pełnić dzieła Boże wówczas, gdy naszą wiarę w Jezusa Chrystusa Syna Bożego, jeszcze bardziej pogłębioną i umocnioną, przekażemy naszym dzieciom i wnukom. Gdy będą one w kolejnych pokoleniach odważnie wiarę wyznawać i według niej żyć. Gdy będą spożywać Chleb Życia - Ciało Chrystusa, gromadząc się na Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem kapłana.

Nawiązując do Roku Kapłańskiego hierarcha prosi wszystkich wiernych o gorliwą i ufną modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jednocześnie abp Ziemba zachęca, aby nasze sierpniowe modlitwy były poparte ofiarą wstrzemięźliwości, zwłaszcza od alkoholu. Niech nas do tego wysiłku skłoni także świadomość ogromnego zła, którego źródłem jest nadużywanie alkoholu w naszym społeczeństwie.

"Pochylmy się w tym miesiącu nad cierpieniem i upokorzeniem naszych braci i sióstr, a dla wielu nad własnym, utraconym zdrowiem i życiem. Z troską i niepokojem myślimy o zranionych rodzinach, w których choroba alkoholowa staje się tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie" – podkreśla metropolita warmiński.

Na zakończenie abp Ziemba zachęca do wzajemnej modlitwą, aby mocni wytrwali w dobrem, a słabi przez Boże miłosierdzie odzyskali radość i godność dziecka Bożego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Piątek
dzień
30°C Piątek
wieczór
26°C Sobota
noc
20°C Sobota
rano
wiecej »