Uczestniczki III Diecezjalnego Dnia Kobiet napisały list do świata.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Zajęcia warsztatowe
Ostatnim punktem programu spotkania w skierniewickim Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym "Maraton" był warsztat, podczas którego uczestniczki III DDK napisały list do świata.
Pracując w grupach, przygotowały arkusze, na których m.in. dziękowały, przepraszały, protestowały, zobowiązywały się, zachęcały i prosiły. Dziękowały za miłość, wiarę, dar kobiecości, rodziny, urodę i czułość. Pisały, że chcą kochać i być kochane, że pragną pokoju, szacunku, szczęścia. Protestowały m.in. przeciw wojnie, przemocy, biedzie, rozpadowi rodzin, wykorzystywaniu i aborcji. Przepraszały za nadwrażliwość, emocjonalność, nadopiekuńczość, obojętność. Prosiły o zdrowie, nadzieję, wsparcie w trudnych chwilach, o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego (zebrane listy już niebawem zamieścimy w całości).
Punktem kulminacyjnym III DDK była Msza święta w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach, której przewodniczył biskup Andrzej F. Dziuba. Mszę koncelebrowali także ks. Wiesław Kacprzyk, asystent kościelny łowickiego dodatku „Gościa Niedzielnego”, ks. Stanisław Banach, duszpasterz kobiet, oraz sekretarz biskupa ks. Andrzej Sylwanowicz.
Witając zgromadzone na Eucharystii kobiety, ks. Jan Pietrzyk, proboszcz parafii św. Jakuba w Skierniewicach, mówił o geniuszu kobiety, na który szczególną uwagę zwracał święty papież Jan Paweł II. Nawiązując do konferencji ks. Marka Dziewieckiego podkreślił, że prawdziwa promocja kobiety ma miejsce wtedy, gdy osoby są znacznie ważniejsze niż rzeczy. Przypomniał też, że kolejne spotkania kobiet chrześcijańskich są organizowane dzięki zaangażowaniu redakcji "Gościa Łowickiego" i sióstr apostolinek oraz osób je wspierających.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba
Biskup Andrzej F. Dziuba mówił w homilii między innymi o tym, że czas postu, w którym spotykają się kobiety, pomaga nam uważniej patrzeć na siebie i szukać prawdy - powrotu do prawdy - dzięki Bożemu Miłosierdziu i w jego świetle, bo Miłość nie pragnie krwawej ofiary. Jezus zachęca Samarytankę, by odkryła w sobie powrót do źródeł. Było to nawiązanie zarówno do Ewangelii, jak i okrągłej rocznicy chrztu Polski oraz hasła tegorocznego spotkania - "Jestem kobietą - Lubię to - Zaczerpnij ze źródła".
W dalszych słowach homilii biskup zauważył, że kobiety jako pierwsze dotknęły najważniejszego źródła miłosierdzia - zmartwychwstania - Chrystusa Zwycięzcę. - Bądźcie dumne, że jesteście kobietami. Zechciejcie kochać ten dar, który niesiecie w sobie. Tak jak mówiłyście sobie w tym roku, pochylając się nad różnymi źródłami, każde źródło z natury niesie życie, daje dary pokoju, radości, prostoty, nadziei, obdarowania, solidarności, a także niech będzie źródłem miłosierdzia - mówił biskup.
Na zakończenie Eucharystii panie odmówiły wspólnie Litanię Chwały.
Spotkanie nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów. W tym roku były nimi firmy: Elin, Mirbud, NZOZ Kopernik, Dendro Pinus, TPU - Twój Punkt Ubezpieczeń, Kwiaciarnia Anna Styczyńska, Woymar, Artur Foks Usługi Budowlane, Cukiernia "Ciacho" - Janina Biernat, Catering Anna, Harcerski Klub Ratowniczy Skierniewice, a także Edyta Sukiennik, właścicielka Aptek św. Stanisława. kilka skrzynek owoców przekazali nam sadownicy z Sadkowic. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy.
Wkrótce kolejna galeria zdjęć. Więcej o III Diecezjalnym Dniu Kobiet w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" na 13 marca.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.