Przed siedzibą Jałmużnika Jego Świątobliwości ustawiono nową rzeźbę. Przedstawia ona leżącego na ławce człowieka przykrytego kocem. Jedyna jego widoczna część ciała, to wystające spod koca stopy z widocznymi śladami po ukrzyżowaniu.
Autorem dzieła jest kanadyjski artysta Timothy P. Schmalz a ufundowali je dobroczyńcy również kanadyjscy, poinformowano 23 marca w Watykanie.
Schmalz jest także autorem wcześniejszej rzeźby w Watykanie: „Żebrzącego Jezusa”, umieszczonego w pobliżu drzwi wejściowych do szpitala Świętego Ducha nad brzegiem Tybru nieopodal Watykanu.
Urząd Jałmużnika Jego Świątobliwości, którym od 3 sierpnia 2013 kieruje abp Konrad Krajewski, a którego korzenie instytucjonalne sięgają co najmniej początków XII wieku, troszczy się m.in. o pomoc dla licznych bezdomnych wokół Placu św. Piotra. Miejsce to, w pobliżu watykańskiej Bramy św. Anny, znane jest pielgrzymom i turystom, którzy pragną uzyskać błogosławieństwo papieskie na piśmie. Wpływy ze sprzedaży tych pamiątek zasilają dzieło pomocy jałmużnika papieskiego.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.