Rozpoczął się Festiwal im. Kiepury

Koncertem "Zaczarowany świat operetki" rozpoczął się w sobotę wieczorem w Krynicy Międzynarodowy Festiwal im. Jana Kiepury. Festiwal cieszy się wielkim zainteresowaniem; wszystkie bilety na koncert inauguracyjny zostały wyprzedane.

Zebrana w Pijalni Głównej publiczność miała okazję wysłuchać m.in. Kamili Cholewińskiej, Iwony Tober, Bożeny Zawiślak-Dolny, Tomasza Raka, Romualda Spychalskiego, którym towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej.

Gośćmi wieczoru była grupa Pipes & Drums - polska orkiestra dudziarska z Częstochowy, grająca tradycyjną muzykę szkocką. Festiwal otworzył jego dyrektor Bogusław Kaczyński.

Festiwal, reklamowany przez organizatorów jako "Największy letni festiwal w Polsce i naszej części Europy", potrwa od 8 do 22 sierpnia.

W trakcie festiwalu wystąpią m.in. Grażyna Brodzińska, Halina Kunicka, Szymon Szurmiej z zespołem teatru Żydowskiego, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", artyści Teatru Muzycznego w Gliwicach i artyści Opery Lwowskiej.

Publiczności zaprezentowane zostaną m.in. operetki "Księżniczka czardasza" i "Ptasznik z Tyrolu" oraz musical "Hello Dolly" teatru z Gliwic, opera "Traviata" i gala baletowa w wykonaniu zespołu ze Lwowa, pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, a także filmy w ramach serii "perły kina muzycznego".

Na niedzielę 9 sierpnia zapowiedziano promocję książki Bogusława Kaczyńskiego "Jak samotny szeryf".

Kulminacją festiwalu będzie Telewizyjne Widowisko Plenerowe "Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura", realizowane 15 sierpnia na deptaku i rejestrowane przez telewizję. Widowisko to powtórzone zostanie w niedzielę 16 sierpnia w Nowej Hucie. Podczas widowiska wybitni artyści z Polski i zagranicy wykonają m.in. piosenki z repertuaru Kiepury.

Gościem wieczoru będzie Liudas Mikalauskas z Litwy, laureat złotego medalu na Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura.

Tradycyjnie na zakończenie festiwalu 22 sierpnia w Pijalni Głównej odbędzie się "parada gwiazd opery i operetki" zatytułowana "Wielka sława to żart".

Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA, POP

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
5°C Niedziela
dzień
6°C Niedziela
wieczór
3°C Poniedziałek
noc
0°C Poniedziałek
rano
wiecej »