Dzisiaj segment mieszkań na wynajem nie istnieje - mówi minister infrastruktury. Rząd chce to zmienić.
"To jest kolejne nasze zobowiązanie w stosunku do polskich rodzin. Wywiązaliśmy się i jest już realizowany program Rodzina 500 plus, teraz czas na Mieszkanie plus" - powiedziała premier. Podkreśliła, że minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk już w następnym tygodniu będzie mógł przedstawić i zaprezentować kierunki działania w zakresie budownictwa mieszkaniowego.
"To będzie kolejna inwestycja. Mieszkanie plus to wielkie przedsięwzięcie i mam nadzieję, że realizacji tego przedsięwzięcia podołamy" - powiedział z kolei Adamczyk.
Szef resortu infrastruktury i budownictwa poinformował, że uchwała Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego jest już przygotowana. "To nie jest tylko i wyłącznie dedykowanie instrumentów, które umożliwiają budowę mieszkań na wynajem, na wynajem z dojściem do własności, czy mieszkań na własność (...), ale mieszkań, których cena będzie dużo niższa na poziomie najmu, czy też zakupu aniżeli dzisiaj obowiązujące średnie ceny na rynku" - mówił minister.
"Chcemy pobudzić cały obszar mieszkań na wynajem" - zaznaczył minister. Przypomniał, że w innych krajach Europy, tj. w Szwajcarii, czy w Niemczech, rynek najmu stanowi ok. 50 proc., podczas gdy w Polsce jest to 2-4 proc. "Dzisiaj (w Polsce - PAP) segment mieszkań na wynajem nie istnieje" - podkreślił. Adamczyk poinformował, że od grudnia ubiegłego roku resort infrastruktury i budownictwa prowadzi inwentaryzację gruntów należących do Skarbu Państwa, które zostaną zadedykowane programowi budowy tanich mieszkań na wynajem.
Podkreślił, że istnieje także konieczność wzmocnienia spółdzielni mieszkaniowych. "Spółdzielnie mieszkaniowe posiadają dzisiaj potencjał, środki finansowe" - powiedział. Dodał, że ministerstwo zdiagnozowało powody, dla których proces budowania nowych mieszkań w spółdzielniach mieszkaniowych się nie odbywa lub odbywa się w śladowych ilościach.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.