Melodia przywoła wspomnienia

Dziś rusza festiwal. Koncert piosenek filmowych poprowadzą dwa Antki.

Dzięki wielim ekranom będzie można na chwilę przenieść się w czasie i przestrzeni...   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Dzięki wielim ekranom będzie można na chwilę przenieść się w czasie i przestrzeni... „Ta noc do innych jest niepodobna” – to tytuł koncertu, który zainauguruje tegoroczny, 53. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Nawiązuje do 120-lecia kinematografii i jest przypomnieniem piosenek, które powstały do polskich filmów fabularnych, a stały się wielkimi przebojami nuconymi przez coraz to nowe pokolenia odbiorców.

Prowadzącymi imprezę będą dwaj młodzi, ale już znani aktorzy - Antoni Królikowski i Antoni Pawlicki. Ich imiona nawiązują do pierwszego polskiego filmu fabularnego Antoś po raz pierwszy w Warszawie”.

Obserwować się na dużym ekranie, siedząc na miejscu dla publiczności, to przywilej aktorów   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Obserwować się na dużym ekranie, siedząc na miejscu dla publiczności, to przywilej aktorów Będą wartkie dialogi, dowcipy sytuacyjne, cytaty i kadry ze znanych filmów. „Kiler”, „Vabank” to tylko niektóre z nich. Ich gośćmi będą wokaliści, których piosenki, wykonane do filmów, stały się niezależnymi hitami.

Wśród nich Kayah i „Na pierwszy znak”, Pectus z „Nie zadzieraj nosa”, Elektryczne gitary i „Kiler”, „Nim wstanie dzień” w interpretacji Krzysztofa Cugowskiego, „Pamiętasz była jesień” w wykonaniu Kasi Kowalskiej, „Miłość Ci wszystko wybaczy” z filmu pt. „Szpieg w masce”, którą wyśpiewa Mela Koteluk. Halina Mlynkova wykona „Pod papugami”, Piotr Kupicha „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, a Małgorzata Ostrowska żywiołowo, sądząc po próbach, zaśpiewa „Meluzynę” z „Akademii Pana Kleksa”.

Kayah już podczas wczorajszej próby przypomniała znany przebój   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Kayah już podczas wczorajszej próby przypomniała znany przebój Wystąpią też: Anna Wyszkoni, Edyta Bartosiewicz, Marek Dyjak, Robert Janowski, Katarzyna Nosowska, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Robert Gawliński, Ania Dąbrowska, Artur Gadowski, Mieczysław Szcześniak, Urszula, Janusz Radek i Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Przybysz i Katarzyna Kołeczek.

Koncert rozpocznie się o 20.30.

Po nim, o godz. 23.00 zaprezentują się debiutanci.

W gronie jedenastu szczęśliwców znaleźli się: Antek Smykiewicz, Kortez, Bovska, Leski, Michał Sobierajski, Jóga, Zimowa, SALK, Daria Zawiałow, Rootzmans oraz Marta Zalewska, która wygrała opolskie eliminacje do tegorocznych "Debiutów", zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu.

Przeczytaj także rozmowę z Martą Zalewską:

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  21°C Wtorek
  noc
  17°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »