Modlą się za zastrzelonych w gejowskim klubie

Biskupi w USA zapewniają o solidarności z rodzinami zamordowanych. "Miłosierna miłość Chrystusa wzywa nas do solidarności z cierpiącymi i do jeszcze większej determinacji w obronie życia i godności każdego człowieka" - napisał w specjalnym oświadczeniu przewodniczący tamtejszego episkopatu.

Po tragicznych wydarzeniach w nocnym klubie dla gejów, w Orlando, gdzie zamachowiec zastrzelił 50 osób, przewodniczący konferencji episkopatu USA abp Joseph Kurtz wydał oświadczenie, w którym w imieniu amerykańskiego Kościoła zadeklarował solidarność z ofiarami i ich rodzinami, a także zapewnił o modlitwie w intencji zamordowanych. O modlitwie w intencji zastrzelonych zapewnił także na Twitterze biskup Orlando John Noonan. Modlitwę i współczucie zadeklarowali także biskup Lincoln - James Conley i Baltimore – William Lori.

Mordercą z Orlando był Omar Mateen. Został zastrzelony przez policję. Był afgańskiego pochodzenia. Urodził się w Nowym Jorku, mieszkał na Florydzie. Nie figurował na żadnej liście osób podejrzewanych o terroryzm. Jego ojciec opowiedział mediom, że jest w szoku po tym, co się stało. Przyznał, że Omar wściekał się, gdy widział na ulicach Miami całujących się gejów, ale nie sądził, że w sercu jego syna „jest tyle nienawiści”. Przeprosił za to, co się stało. Była żona Mateena z kolei twierdzi, że mężczyzna był niezrównoważony. Bił ją często z błahych powodów – np za niezrobienie prania. Według medialnych doniesień, Omar Mateen miał prawo do posiadania broni. Kilka sztuk kupił tuż przed zamachem. To wywołało w USA falę krytyki przepisów pozwalających na posiadanie broni. Niektórzy komentatorzy domagają się także od Kościoła jasnego stanowiska w tej sprawie.

Więcej na temat strzelaniny:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ORLANDO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • TomMartin
  13.06.2016 13:56
  "Niektórzy komentatorzy domagają się także od Kościoła jasnego stanowiska w tej sprawie."

  A proszę bardzo:

  "W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie»"
  (Łk 13,1-5)
 • Zbigg
  13.06.2016 14:21
  Ponadto:
  „Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im – oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi”.
 • Gość
  13.06.2016 15:30
  No trzeba się modlić o miłosierdzie...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  1°C Czwartek
  rano
  2°C Czwartek
  dzień
  wiecej »