W obliczu nasilających się podziałów i wzrostu światowego terroryzmu musimy postawić na dialog. Tylko kultura spotkania jest w stanie przezwyciężyć nienawiść i przemoc. Tak ostatnie wydarzenia na świecie komentuje kard. Jean-Louis Tauran.
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego podkreśla, że budowanie dialogu zaczyna się od edukacji w rodzinach. Wskazuje zarazem, że trzeba wypracować nową filozofię spotkania. „Nigdy nie będziemy szczęśliwi jedni bez drugich, a tym bardziej jedni przeciwko drugim” – podkreśla kard. Tauran.
„Wszystko zależy od edukacji. To w rodzinie uczymy się respektować innych. Największe niebezpieczeństwo tkwi teraz w tym, że po momentach bólu i buntu w naszych sercach zagości nienawiść, która zdominuje nasze wypowiedzi i nasze postępowanie. Dialog międzyreligijny musi być kontynuowany – mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Tauran. - Jednak najpilniejszym wyzwaniem pozostaje edukacja młodych pokoleń. Osoba odmienna ode mnie, wyznająca inną wiarę, nie może być postrzegana, jako nieprzyjaciel. Wszyscy jesteśmy stworzeni przez Boga, razem tworzymy jedną wielką rodzinę ludzką. Nie ma innej drogi niż dialog. Często podkreślam, że jesteśmy skazani na dialog. Mimo tego, co się dzieje wierzę w człowieka. Wiem, że na zmianę jest zawsze czas. Wierzę też bardzo w moc ludzkiego serca. Dzięki mej wierze wiem, że śmierć nie ma ostatniego słowa”.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.
Sejm przeciwko odrzuceniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego, dotyczącego przestępstw z nienawiści
W 2024 r. funkcjonariusze dolnośląskiej KAS udaremnili nielegalny przywóz prawie 65 ton odpadów.