Sąd administracyjny w Osnabruecku (Dolna Saksonia) uznał w poniedziałek, że muzułmance nie wolno przychodzić do wieczorowego gimnazjum z twarzą zasłoniętą nikabem.
Kobieta zwróciła się do sądu, gdy gimnazjum w Osnabruecku zabroniło jej przychodzenia na zajęcia w nikabie. Rozprawa odbyła się pod jej nieobecność, ponieważ powódka postanowiła nie stawiać się w sądzie, tłumacząc to wielkim zainteresowaniem mediów.
Kobiecie przysługuje odwołanie do sądu administracyjnego wyższej instancji.
Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere (CDU) oraz jego partyjni koledzy kierujący resortami spraw wewnętrznych w krajach związkowych domagają się w celu poprawy bezpieczeństwa wprowadzenia częściowego zakazu noszenia burki. "Burka nie pasuje do naszego otwartego społeczeństwa. Widoczna twarz jest konstytutywnym elementem komunikacji i więzi społecznych" - uważa de Maiziere.
Minister chce, żeby zakaz noszenia burki obowiązywał osoby w służbie publicznej, w przedszkolach i szkołach, sądach, w ruchu ulicznym oraz podczas demonstracji. Nieprzestrzeganie zakazu miałoby być traktowane jako wykroczenie.
Szefowie MSW z landów rządzonych przez CDU i CSU domagali się całkowitego zakazu zasłaniania twarzy, jednak zdaniem de Maiziere'a oraz prawników taki zakaz byłby sprzeczny z konstytucją.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.