Uroczystość Wszystkich Świętych kojarzona głównie z odwiedzaniem cmentarzy doczekała się dzięki młodzieży nowych form kościelnych obchodów. Już w sobotni wieczór 31 października odbędą się modlitewne „Noce Świętych” a 1 listopada Litania Miast. Tego dnia, zgodnie z tradycją, biskupi i księża odwiedzą cmentarze, gdzie wraz z wiernymi będą modlić się za zmarłych. Na wielu nekropoliach odbędą się kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków. W katedrach i klasztorach zostaną otwarte krypty, na co dzień niedostępne dla odwiedzających.
Noce Świętych
Kościół katolicki 1 listopada uroczyście wspomina znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy opiniom - "Świętem Zmarłych" ale przypomina wszystkim wiernym o ich powołaniu do świętości. Dlatego już w sobotni wieczór 31 października w wieku miastach Polski z inicjatywy młodzieży odbędą się modlitewne nabożeństwa pod nazwą „Noc Świętych”.
W Gnieźnie takie spotkanie odbędzie się już po raz piąty i z powodu rosnącego zainteresowania zostało przeniesione z fary do znacznie większego kościoła garnizonowego. Tym razem głównymi bohaterami spotkania będą: patron kapłanów św. Jan Maria Vianney oraz związany z archidiecezją gnieźnieńską bł. bp Michał Kozal.
Po krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu sprawowane będą Nieszpory z kazaniem o bł. bp. Michale Kozalu, a później przy wtórze śpiewów wyruszy procesja na gnieźnieński Rynek. Tam uczestnicy „Nocy Świętych” wysłuchają fragmentu Apokalipsy, zapalą paschalny ogień i odmówią krótką modlitwę w intencji miasta. Z Rynku procesja przy blasku świec i pochodni oraz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych ruszy w kierunku katedry, gdzie z uczestnikami „Nocy Świętych” spotka się abp Henryk Muszyński. „W katedrze odśpiewamy Te Deum i będziemy się modlić o rychłą kanonizację bł. bp. Michała Kozala. Przy wyjściu każdy z uczestników otrzyma papierową różę z dołączonym do niej imieniem jakiegoś świętego. Będzie to jego patron na kolejny rok – zapowiada koordynator spotkania ks. Piotr Szymkowiak
Gnieźnieńskim spotkaniem zainspirowali się duszpasterze młodzieży z Kielc, gdzie w tym roku po raz pierwszy odbędzie się „Noc Świętych”. Zaplanowano czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych, nieszpory oraz procesję na Plac Jana Pawła II. Spotkanie zakończy apel świętych i odśpiewanie Te Deum.
W Bielsku-Białej już po raz trzeci ulicami miasta przejdzie „Korowód Świętych". Młodzi ludzie – niektórzy przebrani za postaci świętych i błogosławionych – uczestniczyć będą w wieczornej procesji do bielskiej katedry, gdzie zostanie odprawiona Eucharystia. Nabożeństwo ku czci świętych rozpocznie się w kościele pw. św. Trójcy prezentacją relikwii i modlitwą różańcową. „Korowód Świętych” organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej
Wieczorem 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych w szesnastu miastach Polski odbędzie się zainicjowana w Gdańsku „Litania Miast”. Każde z miast, przedstawi „ludzi wielkiego ducha” - konkretną osobę związaną z danym regionem, która w swoim życiu kierowała się odwagą, zaangażowaniem i bohaterstwem. Finałem spotkania modlitewnego będzie „papieskie światło nadziei”, które sprzed Domu Arcybiskupów Krakowskich przekaże (o godz. 20.20) kard. Stanisław Dziwisz. W tym momencie we wszystkich miastach uczestniczących w Litanii Miast zostaną zapalone harcerskie pochodnie. Następnie ulicami tych miast przejdą Procesje Światła do miejsc pamięci, gdzie zostaną złożone świece. Towarzyszyć temu będzie śpiew Litanii do Wszystkich Świętych.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.