Tureccy lekarze będą w najbliższy piątek informować w berlińskich meczetach o grypie A/H1N1. Chodzi m.in. o rozwiewanie wątpliwości dotyczących szczepień, a także rozprawianie się z pogłoskami, że muzułmanie są odporni na nową grypę - zwaną też świńską grypą - ponieważ ... nie jedzą wieprzowiny - pisze we wtorek agencja dpa.
Podstawą kampanii informacyjnej w meczetach będą zalecenia Stałej Komisji ds. Szczepień. Do zaszczepienia się w pierwszej kolejności będą nakłaniani ludzie z przewlekłymi chorobami, jako najbardziej zagrożeni pogrypowymi powikłaniami.
Muzułmanom przypomni się też, że jeśli nie zaszczepią się przeciwko nowej grypie, nie będą się mogli w listopadzie udać na pielgrzymkę do Mekki. Udokumentowania takich szczepień Arabia Saudyjska wymaga od pielgrzymów z krajów, w których szczepionka jest dostępna.
W tym roku saudyjski resort zdrowia zarządził, że pielgrzymi muszą mieć co najmniej 12 lat, ale nie więcej niż 65 lat i nie mogą cierpieć na choroby przewlekłe.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.