Ministrowie państw Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) ostrzegli w środę, że oznaki poprawy koniunktury gospodarczej na świecie są tylko przejściowe, a przyszły wzrost zależy od zwiększenia wolności handlu oraz udoskonalenia sieci bezpieczeństwa socjalnego w Azji.
Ministrowie finansów i spraw zagranicznych państw APEC uczestniczą w Singapurze w dorocznym spotkaniu, które jest poświęcone poprawie sytuacji gospodarczej oraz kwestiom regionalnego bezpieczeństwa i polityki.
Kryzys gospodarczy "bynajmniej się nie skończył" - ostrzegł minister spraw zagranicznych Singapuru George Yeo, apelując o szersze otwieranie rynków przez poszczególne państwa. "Mamy obecnie do czynienia z postępującym protekcjonizmem. To bardzo niebezpieczne" - powiedział dziennikarzom po roboczym śniadaniu z udziałem ministrów.
Jak zaznaczył, ministrowie zgodzili się, że osłabnięcie kryzysu jest przejściowe, a poprawa sytuacji gospodarczej niepewna.
Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zaapelowała o postępy w kwestii walki z globalnym ociepleniem oraz o popchnięcie reżimu wojskowego Birmy ku demokracji.
Głównym tematem rozmów była jednak gospodarka. Prezes amerykańskiej Izby Handlu Thomas J. Donohue przyznał, że "rozwijanie wolnego handlu na obszarze Pacyfiku może być siłą sprzyjająca poprawie koniunktury gospodarczej, doprowadzić do powstania bardzo potrzebnych miejsc pracy oraz postępu gospodarczego i społecznego zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych".
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.