Szczecin: Milczący protest przeciwko wojnie w Syrii

Zakończyć tę wojnę - pod takim hasłem w poniedziałek na pl Grunwaldzkim w Szczecinie odbył się milczący protest. Inicjatywa "Refugees Szczecin" planuje do piątku manifestować swój sprzeciw wobec konfliktu w Syrii. Chcą też, by miasto przyjęło rodzinę z Aleppo.

Kilka osób ze zdjęciami wojennymi oraz z hasłem "Ratuj Syrię. Save Syria" wzięło udział w milczącym proteście w Szczecinie. "Wybraliśmy taką formę protestu, gdyż jakiekolwiek wypowiedzi, protesty, krzyki nie licują z tą tragedią, która ma miejsce w Aleppo" - powiedział PAP uczestnik manifestacji Filip Przytulski.

"Każdego dnia do piątku będziemy o godz. 17 spotykać się w innymi miejscu w śródmieściu Szczecina, m.in. na placu Rodła lub na Turzynie. Uznaliśmy, że protest kilkudniowy będzie miał większą skale rażenia niż jednodniowa akcja" - dodał.

Inicjatywa "Refugees Szczecin" planuje 13 stycznia organizację na placu Grunwaldzkim manifestacji pod hasłem "Szczecin przeciw ksenofobii". "Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec rasizmowi i fali przemocy, z jaką spotykamy się w naszym kraju. Wydarzenia w Ełku są dla nas smutną inspiracją do wyjścia na ulicę" - wyjaśnił Przytulski nawiązując do burd w tym mieście, wynikłych po tym jak pracownicy baru kebab śmiertelnie ugodzili nożem mężczyznę, który ukradł z baru dwie butelki coli.

Podczas piątkowej manifestacji będą zbierane podpisy pod petycją do szczecińskiej Rady Miasta o przyjęcie uchwały w sprawie zorganizowania warunków do osiedlenia w mieście rodziny z Aleppo.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  9°C Środa
  rano
  12°C Środa
  dzień
  14°C Środa
  wieczór
  11°C Czwartek
  noc
  wiecej »